Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ki mit tud a METU-ról (Metropo...

Ki mit tud a METU-ról (Metropolitan Egyetem)?

Figyelt kérdés

Kérlek írjatok véleményt, és hogy honnan van infotok/forrásotok az egyetemről, ha ottani diákok is tudnak írni, nagyon megköszönöm!!! Leginkább kommunikáció szakra szeretnék menni.

Voltam nyílt napon és engem meggyőzött, nemzetközi kapcsolatokban gondolkozik, kevés embert vesznek fel, sokat segítenek az egyetem melletti gyakorlat megszerzésében és elvileg 91%-os a diplomázók elhelyezkedési aránya.

Viszont nekem nagyon gyanús, hogy csak 280ezer ft/félév és 280as ponthatár! Ez miért van?

Nem utolsó mentsvárként tekintek rá, ha minden jól megy, 440pont körül leszek, szóval van pár más lehetőségem is, viszont nekem nagyon szimpi volt meg nagyon modern, a mostani munkapiaci elvárásokra készítenek fel, ahogy nekem lejött.

Szóval ki mit hallott vagy gondol róla?

Előre köszi :)



2018. febr. 7. 15:22
 1/9 anonim ***** válasza:
96%

Szia! Én a METU-ra járok, turizmusra, de sok ismerősöm van más szakokról. Én 440 ponttal jöttem végül ide, első helyen jelöltem meg, nem utolsó mentsvárként :) Anno engem is a nyílt napok győztek meg, szüleim is maximálisan igy gondolták és egyetértettek akkor is és most is. Az én tapasztalataim szerint nagyon nagyon jó az oktatás,gyakorlatorientált (nekem ez nagyon fontos szempont),modern a tananyag amennyire csak lehet, a legtöbb tanár nagyon jó, szuper a közösség (nem elkényeztett, nemtanulós típus a többség szerencsére, pedig féltem hogy így lesz), tök jó, hogy van lehetőségem és időm a suli mellett dolgozni, a suliban nyelvet tanulni, meglévő tudásomat szintentartani (4 nyelven beszélek, ebből hármat a suliban tanulok most is, van nem kis tapasztalatom nyelvoktatásból, a metu teljesen korrekt). Jók a külföldi csereprogramok, rengeteg külföldi diák van, a Nagy Lajos út campus szép és modern, barátságos. Jól megközelíthető bkv-val. Én szeretek ide járni, ajánlom :) ha van még kérdés írhatsz üzit!

20/L

2018. febr. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, jó egy belsőstől is ilyeneket hallani😍 nekem is pont ezek a szempontok a döntők, amiket te is leírtál
2018. febr. 7. 17:47
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Örülök, ha tudtam segíteni :))
2018. febr. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%
Én is ide jelentkezek, nemzetközi tanulmányokra szeretnék majd menni. Másodiknak jelöltem be a kommunikáció és médiatudományt.
2018. febr. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Bár én egészen más szakról vagyok (művészeti), de a nyelv órákról vannak nem művészetis ismerőseim is, ők is megvannak vele elégedve és szeretnek ide járni. Az alacsony ponthatár azért lehet, mert sok egyetemen ingyen (ösztöndíjjal) lehet tanulni ugyanazt a szakot, ezért nem akarnak vagy szimplán nem engedhetik meg maguknak a magánegyetemet és inkább az ingyenes oktatásban reménykednek (amit amúgy szintén meg tudok érteni). A modernitás abszolút pozitívuma a sulinak, végre egy hely, ahol működnek a gépek is és nem fagy le minden ötödik kattintás után. :D Szívatós tantárgyak azért mindenhol vannak, így itt is, bár én egyelőre csak eggyel találkoztam másfél év alatt, nem tudom, más szakokon ez hogy megy, de én nagyon örülök, hogy bekerültem ide, és nem gondoltam volna, hogy valaha is azt fogom mondani, hogy szeretek iskolába járni.


A gyakorlati lehetőségek is nagyon jók, művészeti szakokon stúdiókban lehet gyakornokoskodni, de úgy hallottam, hogy más szakokon is menő helyekre lehet menni. És általánosságban igaz, hogy ahol a gyakorlatot töltöd, az később a munkehelyed is lehet, legalábbis akikkel eddig beszéltem végzettek, ők ott dolgoznak jelenleg ahol anno gyakorlaton voltak.

2018. febr. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi mindenkinek a válaszokat! 😊😘
2018. febr. 12. 00:23
 7/9 anonim ***** válasza:
89%

"csak 280ezer ft/félév és 280as ponthatár"


Corvinuson kívül szinte minden egyetem költségtérítéses szakára elég a 280 pont. BGE, Óbudai, SZIE, nagobb vidéki egyetemek. Az összesen szinte 280 pont a bejutási határ...

A többsége lemorzsolódik, szóval sokat nem érnek vele.

280 ezret félévenként nem mondanám kevésnek, nézd már meg a legtöbb egyetem tandíját :D BME-vel van egy szinten a Metropolitanos tandíj.

2018. febr. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, pl az ELTE jogi kar, a masik, amit néztem 300ezer ft a tandíj és nappali költségtérítésesre 380 körül van a ponthatár. Valamint a 6féléves alapképzés összesen akkor kb 1.600.000 lenne, ami azért 3évre elosztva nem egy horribilis ösdzeg, diákhitellel munkába állás után pár éven belül visszavizethetők és ugye a diákhitelek pont az előnyösségükről híresek.

Szerintem a többi ilyen egyetemekhez, amit felsoroltál, nehéz hasonlítani, mivel magánegyetem

2018. febr. 14. 15:21
 9/9 A kérdező kommentje:
Jajj és elfelejtettem hozzátenni, hogy ugye mesterképzésre már lehet állami támogatást pályázni :)
2018. febr. 14. 15:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!