Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Debreceni egyetem kollegiumaba...

Chainsprocket kérdése:

Debreceni egyetem kollegiumaba milyen feltetelekkel vesznek fel?

Figyelt kérdés

Egyke vagyok, szuleim nem elvaltak, 80 km-re lakom Debrecentol, es atlagos fizetesuk van a szuleimnek.


Van igy eselyem, hogyha nem is rogton, ahogy elkezdem az egyetemet, de esetleg fél vagy egy ev mulva felvesznek valamelyik Debrecenben levo egyetemi koliba?


2018. febr. 7. 22:21
 1/2 Metionin ***** válasza:
100%

Első jelentkezéskor csak a szociális helyzetet nézik, arra pontokat adnak és meg van szabva hogy melyik kolinál mi a ponthatár. Nyilván a szarabb koliknál alacsonyabb.


Amikor én jelentkeztem, apám rokkantnyugdíjas, anyám munkanélküli volt és 120 km-re laktunk de nem vettek fel mert nincs tesóm. Szerencsére 2 hét múlva bekerültem várólistáról a legszarabb koliba, utána meg a tanulmányi átlagom alapján mindig felvettek.


Én azt mondom hogy mindenképpen add be és jelölj meg rosszabb kolit is, oda nagyobb eséllyel vesznek fel (jelöld be mindet, az a biztos). Ha nemleges választ kapsz akkor azonnal menj be hogy várólistára tetesd magad (ezt személyesen kell) mert sokan nem költöznek be és akkor a felszabadult helyeket kiosztják a várólistásoknak. 2. félévtől tanulmányi alapon is igényelhetsz kolit, úgy már felvesznek.

2018. febr. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Első válaszolónak: Valószínűleg rosszul (régi, nem eredeti/elfogadható, hiányos) igazolásokat adtál be, erre biztosan fel kellett volna hogy vegyenek.


Kérdező: Ha a kért dokumentumokat, hiánytalanul adod be, nagy valószínűséggel felvesznek. Nyilván ront a helyzeten hogy nincs testvéred stb., de meg kell próbálni. Rengeteg férőhelye van az egyetemnek és közel 70-80% a bejutási arány, országos átlagban igen elöl van.

2018. febr. 8. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!