Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Váltsak gimnáziumot, vagy...

Váltsak gimnáziumot, vagy hogyan oldjam meg ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés

Kilencedikes vagyok, és a félév eteltével egyre inkább megbánom a tagozat választásomat. Rájöttem, hogy nem ezzel szeretnék foglalkozni, és bár nem gyenge a gimim egyéb tantárgyakban, ígyis félek, hogy túl sok ez az idő, amit más tantárgyal is tölthetnék. Idén három óránk van a tárgyból és évenként nőni fog a szám.

A tanulás jól megy, a félévim jobb lett, mint a tavaji jegyeim, elégedett is vagok vele, a tanárok nagy részét szeretem, főleg azt, aki a kedvenc tárgyamat tanítja, ő nagyon jó, félek, hogy egy másik suliban nem fognék ki ilyen jó tanárt.

Viszont az osztályközösséggel szerintem baj van. Egyesével nagyából szeretem az embereket, elvileg mindenki szeret engem, de nem érzem úgy, hogy bárkivel is ezen túlmenő mélyebb baráti kapcsolatom lenne, és nem is érzem úgy, hogy bárkivel is lehetne. Nem szervez senki osztály programokat, így a "menők" eljárnak más osztályokkal az évfolyamról, mi meg semmit nem csinálunk, én igyekszem szervezni, de egyszer megkaptam, hogy ne főnökösködjek, és házi bulit például nem is szervezhetnék, hiszen nincsen hol. Nagyon gyakran érzem úg, hogy az osztálytáraimmal semmiről nem tudok beszélgetni, és van hogy hazamegyek, és elkezdek sírni, de nem tudom pontosan megfogalmazni, hogy miért csak annyit tudok, hogy kényelmetlenül érzem magam ebben a helyzetben...

Más volt osztálytársaim tök jól érzik magukat, ott, ahová mentek, így nem hiszem, hogy ez normális lenne... vagy az?

Nem tudom, mit kéne tennem!

A gimi váltástól meg félek picit, mert még ha év közben váltanék is, akkoris egy már fél éve meglévő közösségbe csöppennék bele, és nem tudom hogyan fogadnának. Meg a menetét sem ismerem ennek az egész dolognak, nem tudom kell-e valami vizsgát tenni, hogyan kell felvételizni, még azt sem tudom hova mehetnék!

Mit kéne tegyek? Tudtok olyan (budapesti) gimnáziumot, ahol jól taítanak, jó a közösség, és esetleg van jó dráma, vagy humán tagozat? Vagy adnom kéne még magamnak és az osztálynak egy esélyt és próbáljak maradni?

Kérlek segítsetek! Minden normális választ nagyon köszönök! :)


2018. febr. 8. 19:30
 1/1 anonim ***** válasza:
Szerintem célszerűbb osztályt váltanod, ha valami más érdekel. Így nem szakadsz ki teljesen az addigi közösségből, de talán olyan osztályba kerülsz, ahol jobban megérted magadat az emberekkel.
2018. febr. 11. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!