Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Most kezdtem a gimnáziumot,...

Most kezdtem a gimnáziumot, és nem tudok beilleszkedni. Már kialakultak a "csoportok", és én senkire sem szeretnék ráakaszkodni. Hogy lehetne ezt a helyzetet kezelni? Mit tesznek ilyenkor azok az emberek, akik hasonló cipőben járnak?

Figyelt kérdés
Gimnazista lány vagyok, most kezdtem a középsulit. Gyakori helyzet: Nem tudok beilleszkedni. Az egyik oszttársam évfolyamtársam volt általánosban, és akkor nagyon jóban voltunk, de most ő a többiek után "lohol", és én nagyon nem érdeklem. A többiekkel nem tudok mit kezdeni, már kialakultak a "csoportok", "párok", és én egyedül vagyok. Olvastam itt válaszokat hasonló kérdésekre, írták, h próbáljak beszélgetni, pl dicsérjem meg, h "jó a fölsőd", stb. Ez nálam alapból megvan, de az ilyenek miatt nem h rám nem mosolyognak, inkább mérgesen néznek, h miért szólsz hozzájuk. Pedig én azt hittem, a kedvesség mindenkinek jólesik. Ha megpróbálok "hozzácsapódni" egy- egy csoporthoz, feleslegesnek érzem magam, olyan mintha rájuk akaszkodnék, és zavarnám őket, ezt pedig nem szeretném. Gondolkodom a magántanuláson, de nem tudnám megindokolni a kérvényt, úgyhogy azt hiszem, ez esélytelen. Pedig nagyon jó lenne, mert nagyon stresszelek az iskola miatt, de a problémáim elől hiába lenne egyszerűbb elfutni, később- gondolom- csak rosszabb lenne.
2010. szept. 20. 11:12
1 2
 1/12 Réti bubuzér ***** válasza:
Ne erőlködj. Nem kell minden áron megfelelned. Legyél normális, és majd jön minden magától. Csak ne erőltesd, és ne kezdj el máshogy viselkedni, csak azért, hogy úgy érezd, hogy befogadnak. Nekem is volt ilyen, de pl érettségire az egész osztály egy egész lett, megszűntek a klikkek :)
2010. szept. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is úgy van ez, hogy az elején mindenki magába (vagy a klikkjébe) bújva méregeti a többieket. Később, hetek-hónapok alatt fokozatosan feloldódnak a görcsök, és kicsit simább lesz az osztályszerkezet, mert sokan helyet változtatnak a csoportok közt, stb. és a csoportok tagjai egymás felé is nyitnak.

Ez a kezdet szorongásokkal teli, hiszen ti is és a szituáció is idegen egy kicsit. De össze fogtok csiszolódni, kevésbé lesznek jellemzőek a klikkek, vagy te is végül odacsapódsz valakikhez.

Megoldódik.

Személy szerint a "jó a felsőd" című nyalást csak azért, hogy valaki észrevegyen, hatalmas ostobaságnak tartom. Átlátszó és primitív, csak ki fognak röhögni.

Sokkal jobbnak tartom a természetesebb szituációk megteremtését: kérj segítséget valakitől a tanuláshoz, aki nem ellenszenves, stb.

Szóval ne erőlködj, mert csak rosszabb lesz, légy laza és nyugodt, megoldódik a helyzet hamarosan. Én egy 39 fős osztályba jártam, ahol 2 fiú volt, a csajok pedig állatira klikkesedtek. De első félév végére megenyhült a légkör, és én is megtaláltam a helyme, pedig úgy kezdtem, mint te.

:)

25/L

2010. szept. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én is nagyon nehezen tudtam annak idején beilleszkedni. Például vettem a büfében egy pohár kólát letettem az asztalra és miután visszamentem megitták, szóval nagyon rosszul esett de aztán "megszoktuk" egymást. Majd belerázódsz ne aggódj.
2010. szept. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek:)

Azt hiszem, igazatok van, próbálkozom...

Köszi szépen :)

2010. szept. 20. 14:35
 5/12 anonim ***** válasza:
71%

Vigasztaljon, hogy NEM VAGY EGYEDÜL :D

pont mintha a saját történetemet olvasnám. énmár valahogy beletörődtem :((

2010. szept. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Hogy- hogy? Mennyi idős vagy?
2010. szept. 20. 17:45
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Segáz, nekem az egész 9. azzal telt, hogy alig-alig beszélgettem, a padtársammal voltam jóban. Aztán eljött a 10. és már lényegesen könnyebben kezdtem az évet, mint tavaly. Nem azt mondom, hogy én vagyok a legnépszerűbb(nem is akarok az lenni), de már nem félek odamenni valakihez.

Bírd ki, csak az első 1-2 hónap a nehéz, tapasztalat.


Ha ez megnyugtat, volt, hogy sírva jöttem haza, hasonló okok miatt. Szóval nem vagy/voltál egyedül.

15/l

2010. szept. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nagyon rendesek vagytok, köszönöm :)
2010. szept. 21. 10:42
 9/12 anonim ***** válasza:

Ez még a puhatolózás időszaka, nincs miért aggódnod.

-Nekem is bele telt pár napba, mire sikerült összeverekednem valakivel... (-42 éves férfi vagyok, - de én is voltam "jómadár"... :) )

Alul maradtam, - de előrébb jutottam a "rangsor" tisztázásának területén... :DDD


Korai még az aggodalmad!


Ha nagyon elviselhetetlen a helyzet, esetleg megpróbálhatod azt, hogy egy - szimpatikusabb embernek - megvillantod egy olyan tulajdonságodat, ami az erősséged, és más nem igen foglalkozik ilyesmivel az osztályban, - hátha el kezd érdeklődni a dolog iránt. Ez már nyit egy, a kommunikációra alkalmas csatornát mindenki felé, - mert nehogy azt hidd, hogy titok marad, amit mutattál...

2010. szept. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Mire gondolsz? :)

Dobjam be, hogy japánul tanulok? :) Így érted?

2010. szept. 21. 19:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!