Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A tanár elveheti a telefonunka...

A tanár elveheti a telefonunkat úgy, hogy csak év végén adja vissza?

Figyelt kérdés
Szerintem ehhez nincs joga,kivancsi vagyok a ti velemenyetekre is 😁
2018. febr. 9. 07:35
 1/7 anonim válasza:
83%
Szia. Szerintem csak ugy mondja. Ahoz vidzont van joga hogy elvegye es csak a szülőnek adja vissza.
2018. febr. 9. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%

Egyértelműen nem teheti meg, szimplán azért mondja, hogy ne telefonozzatok órán.

Azonban telefonozásért járhat szaktanári, szaktanárikból ofő, majd igazgatóik és szépen el lehet intézni egy diákot.


Ha elveszi a tanár, a szülő bármikor átveheti.

2018. febr. 9. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem ahhoz nincs joga, hogy ilyen hosszú időre visszatartsa (már ha azt vesszük, hogy ezzel tulajdonképpen a szülőt is nagyon megszivatja, hiszen a telefon egy "gyereknek" elsősorban arra kell, hogy kapcsolatot tarthasson a szülővel, és a legtöbben nem engedhetik meg maguknak, hogy csak úgy másikat vegyenek)


Elvenni, leadni az igazgatónak, behívni a szülőt, bevágni egy intőt, kitetetni óra elején az asztalra stb, ehhez mind joga van, ha már a diákban nincs annyi intelligencia, hogy magától érezze, tanórán min. lenémítva (de inkább kikapcsolva), a táska mélyén van a telefon helye.

2018. febr. 9. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
63%

Annyi esze lehetne mindenkinek hogy elteszi óra előtt, kikapcsolva.

Akkor biztos a tanár se csinálna ilyeneket.

2018. febr. 9. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ehhez nincs, viszont óra előtt simán összegyűjthetné őket az asztalára egy kosárba, óra végén meg mindenki visszakapja.
2018. febr. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Oran nem szoktam telefonozni,csak magamnal tartom,hogyha baj lenne,akkor tudjak intezkedni..elo sem szoktam venni :D
2018. febr. 9. 17:22
 7/7 anonim ***** válasza:
30%
A kilencvenes években még bevett szokás volt, hogy az órára nem illő tárgyakat csak a tanév végén adták vissza a tanárok. Nem is voltunk ilyen k'rvára önérzetesek, mint a mai diákok, és nem hisztiztünk amiatt, hogy a gonosz tanár elvette a magántulajdonunkat. Ha benne van a házirendben, hogy nem lehet az iskolában (tanórákon vagy akár azon kívül) telefont használni, akkor van joga elvenni a tanárnak; és ha másból nem tanul a nagyon önérzetes kölyök, akinek halaszthatatlan Facebookoznivalója akad minden órán, akkor bizony egy idő után kiérdemli, hogy az év végéig ne lássa viszont a mobilját. Gondolom, ma már nem szokás rögtön az első esetnél elvenni egész évre.
2018. febr. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!