Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetértetek, hogy a jelenlegi...

Egyetértetek, hogy a jelenlegi felsőoktatási felvételi rendszer egy hülyeség?

Figyelt kérdés

A fejlett országokban bizony úgy működik,hogy kell motivációs levél, aztán ha jónak találják behívnak felvételi elbeszélgetésre.

Viszont, van egy teszt is, ami magát az affinitást méri fel.Én a rendszert leginkább a nyelvvizsgák rendszeréhez hasonlítanám, ugyanis egy jó eredménnyel kompenzálható a rossz.Például, valakinek rosszul sikerül a tesztje, de olyan meggyőző a felvételi elbeszélgetéseken, meggyőzi a bizottságot,hogy ő arra a szakra való,a motivációs levele is közepes, akkor felvételt nyerhet.


A fejlett nyugati országokban működik és magasabb az oktatás színvonala, mint Magyarországon.


Magyarországon a probléma, hogy nincs teljesen szétválasztva a felsőoktatás és a köznevelési intézmények.Ez Nyugaton sokkal inkább szét van szedve, ott a lényeg, hogy legyen érettséginek megfelelő bizonyítvány.



A kérdés azért fogalmazódott meg bennem,mert Facebookon jót beszélgettem egy volt gimnáziumi évfolyamtársammal.Őt nem vették fel egyetemre, ezután úgy döntött, hogy kimegy külföldre, egy szállodába pultosnak/csaposnak.

És bejött neki az élet,tavaly kezdte el ott az egyetemet, simán felvették, csak le kellett fordíttatnia a bizonyítványát.Tandíj van, de nagyon baráti.

A magyar rendszer nem ad mindenkinek lehetőséget a tanulásra.



Egy másik probléma, a politika.

A jelenlegi magyar politika azt hiszi, hogyha tolja felfelé a ponthatárokat meg emeli a tandíjakat, attól majd többen mennek szakoktatásba.

Órási tévedésben vannak, sokan emiatt már a felsőoktatást is külföldi intézményben kezdik.Ergo, a kormány már érettségi után elüldözi a fiatalokat.


2018. febr. 22. 15:47
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Én inkább alkalmasságit vezetnék be a felvételik mellé. Kell persze az egzakt tudás is, ennek jó mérőeszköze a legtöbb esetben az érettségi eredmény, ha pl a bioszt-kémiát nézzük. Sok szakot szigorítanék, pl mérnöki képzésekre kötelezővé tenném az emelt matekot mindenhol, mert nagyon fingatós így. Meg pl orvosin a két emelt nem csak azt mutatja, hogy van alapod bioszból és kémiából vagy fizikából, hanem azt is, hogy tudsz tanulni precízen nagy mennyiségű anyagot. Ez fontos a későbbiekben.


Emellé viszont kellene alkalmassági. Motivációs levélbe azt rizsáz mindenki, amit akar, de azért nem hagynám, hogy inkompetens emberek olyan tudáshoz és információkhoz jussanak (főleg orvosok, pszichológusok és más, emberekkel dolgozók), meg olyan lehetőséget kaphassanak a papírjuk megszerzése által, amivel életeket tehetnek tönkre vagy más módon élhetnek vissza vele... Persze, az emberen sokat formál az egyetemen töltött idő is, de azért ha valakinek agybaja van és egy elborult idióta, ahogy fegyvert sem kaphat egy ilyen és repülőt sem vezethet, ne nyúlhasson emberekhez sem szakmai kereteken belül.

2018. febr. 22. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, de csak azok kezdik szídni ennyire az oktatási rendszert, akik nem jutottak be lazán az egyetemre.


Pl.: Ha érdekel a programozás és mérnökinfomatikán szeretnéd folytatni a tanulmányaidat, akkor az alap, hogy informatikából és mondjuk matekból vagy fizikából teszel egy emeltet, mert szimplán érdekel.


Plusz egy nyelvvizsga, amit mindenkinek illene lerakni ha egyetemre akar menni és már garantáltad is, hogy felvegyenek egy jó egyetemre.



Azok vannak nagy gázban, akiket igazán nem érdekli az adott szak, csak hírtelen eldöntik, hogy "ügyvéd leszek", "közgazdász leszek" vagy éppen kicsit sem eröltették meg magukat a gimnáziumi éveik alatt.


Igen, nekik nem könnyű bejutni a legjobb helyekre és jól jönne nekik ha egy jól megírt motivációs levél és egy helyszíni elbeszélgetéssel el tudnák intézni.


Amúgy ne istenítsd a külföldi intézményeket. Én Hollandiában tanultam az elmúlt félévben és pár hete abba hagytam az ottani iskolát, hogy egy magyar egyetemen folytathassam a tanulmányaimat.


Nálunk mindenkit felvettek aki ki tudta fejteni, hogy mért akar programozó lenni és C1-C2 szinten beszélte az angolt.


Kicsit hosszú lenne leírnom minden panaszomat az ottani oktatásirendszerrel kapcsolatban, ha bármi kérdésed van válaszolok privátban, de nem legyél olyan biztos, hogy más rendszerek jobbak :)

2018. febr. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Hát az egészet az EU-nak

"köszönhetjük"

2018. máj. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Meg az egész "bolognai rendszer"

nekik köszönhető

2018. máj. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!