Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a Fazekas...

Mi a véleményetek a Fazekas György/Szerényi Gábor-féle biológiakönyvekről?

Figyelt kérdés
Csábító, amit írnak, hogy mindent tartalmaz, azt is, ami az emelt érettségire is kell, de ez igaz? Tényleg jó? Megéri megvennem, vagy elég a mozaikkos sorozat is? A válaszokat előre is köszönöm!

2018. febr. 25. 16:18
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem megvan tőlük a két kötetes bioszkönyv, ami messze több anyagot tartalmaz, mint ami emeltre szükséges. Én néha olvasgattam (bár inkább az oktv meg versenyek miatt), de inkább a mozaikosból készültem az emeltre. Én ezeknek köszönhetem a 89%-om, szóval én a mozaikos sorozatra szavazok. :)
2018. febr. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Jelenleg a piacon egyetlen egy tankönyv sincs, ami megfelelne 100%-osan az érettségi követelményrendszernek.

Olyanok vannak ami 70-85% között mozognak.

Az, hogy 85%-nál jobb eredményt elérnek, az a szerencse, vagy a háttértudásnak köszönhető. Szerencse, mert éppen benne voltak azok a témák, kellő részletességgel, vagy valahonnan hozzászerezte a tudást. A háttértudást pedig valahonnan sikeresen megszerezte (lehet ez tanár, de akár könyvek, cikkek, dokumentumfilmek stb is)


Ha megnézed a jelenlegi biológia érettségi követelményhez:

2017. január 1-jétől hatályos az 1. melléklet a 33/2015. (VI. 24.) EMMI rendelethez, aminek b pontja (B) TÉMAKÖRÖK) tartalmazza a szükséges követelményeket.

Kapásból akkor a 2017 utáni kiadások lennének érvényesek, de nincs a piacon olyan, ami megfelelő lenne 100%-osan (még az Etelés copy paste könyv sem, pedig úgy hangzott a reklámja).

Nagyon előtte sem volt, ezért is mondják, mondták, köztük én is, hogy egyféle könyvből nem érdemes felkészülni, jó ha többféleképpen ismered meg az anyagot, és így növeled az esélyedet.

A legjobb ha a követelmények alapján mész, de ez szaktanár nélkül elég nehéz tud lenni, és sok-sok idő, de így tudsz kitérni mindenre. Ha vannak könyveid, akkor amikor végig veszed az adott témákat, leellenőrizheted a követelmény rendszer alapján, hogy mi van benne, vagy mi nincs.

Ezenfelül érdemes az összes eddigi lapot megismerned, főleg az esszéket, és a hozzájuk tartozó feladatokat.


(a legolcsóbb ha tudsz kölcsönkérni, vagy könyvtárakból kikölcsönözni ilyen könyveket, esetleg használtan venni őket)


(és még szót sem ejtettem a feladatlap készítők időszakos elszálltságáról,vagy nem is tudom mi a megfelelő szó arra, amikor oda képzelnek tudásokat bizonyos feladatokhoz, ami max egyetemen hangzik el, de nekik a cél a differenciálás, csak ezt sokszor tisztességtelen módon teszik meg, na meg visszaköszönnek a készítők által írt korai könyvek feladatai, ha érted a célzást...)

2018. febr. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!