Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megteheti ezt az iskola? (OKJ...

Megteheti ezt az iskola? (OKJ képzés)

Figyelt kérdés

2017 elején OKJ tanfolyamra jártam, teljesítettem minden követelményt hogy mehessek modulzáró vizsgára, de erre már nem jeletkeztem.

Mivel hobbiból tanultam, így úgy gondoltam hogy majd később teljesítem a vizsgákat. (Először egy belső modulzáró vizsgán kell részt venni - ehhez minden feltételt teljesítettem, és ha ez megvan, még lenne egy komplex vizsga, aminek a teljesítése esetén kapom meg az oklevelet.)


Mikor eldöntöttem hogy a vizsgákat elhalasztom pár évvel, írtam az iskolának hogy van-e valamilyen időbeli korlátozás, de nem mondták hogy lenne ilyen.

Nemrég kaptam egy emailt az iskolától, hogy most márciusban van az utolsó lehetőségem megcsinálni a vizsgát, ha nem megyek el vagy nem sikerül a vizsga akkor a képzettség megszerzéséhez újra kell járnom a tanfolyamot. (150.000Ft volt a tanfolyam + 60.000Ft a vizsgák)


Átnéztem az iskolával kötött szerződést, és a vonatkozó jogszabályt is (2013. évi LXXVII törvény), de nem találtam semmit.


Érdekelne hogy más volt-e már ilyen helyzetben, mit csinált?

Ha írok az iskolának, hogy sehol sincs ilyen korlátozás, de mégis ragaszkodnak hogy vagy megyek vizsgára, vagy újrakezdem a tanfolyamot akkor még mire hivatkozhatok? Jelenleg nem fontos hogy megkapjam ezt az OKJ végzettséget, de szeretném ha nem veszne el a lehetőség a befejezésre.


+ A weboldalukon nincs kiírva új induló tanfolyam, lehet már nem is indítanak többet. Ilyenkor mit lehet tenni? A tanfolyam elvégzéséről szerettem volna már régebben is egy "igazolást", de azt mondták hogy nem kell, mert náluk a rendszerben megvan hogy minden vizsgára bocsátási követelményt teljesítettem. Kérhetem őket hogy állítsanak ki mégis egy igazolást? Gondolom egy másik intézményben ezt el tudnám fogadtatni, és már ott befejezni a vizsgákat.


Köszönöm!



2018. febr. 28. 14:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem írtad le a szakmát, se az iskola indokait.

Lehet hogy megváltoznak a szakmai és vizsgakövetelmények? Vagy maga a szakma kikerül az OKJ-ből?

Esetleg a cég szűnik meg?


Tanfolyami (nem iskolarendszerű) oktatásban semmi nem kötelezi a másik céget arra, hogy elfogadja a másnál teljesített tanulmányokat. Üzleti vállalkozás, ha neki megéri, csinálja, ha nem, akkor nem.

2018. febr. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Fitness instruktor, az iskola pedig nem indokolta meg. (Még nem válaszoltam nekik, előbb szeretném felmérni a lehetőségeimet)

A szakma nem hiszem hogy megszűnne, más iskolánál láttam most induló képzést.

2018. febr. 28. 15:13
 3/3 anonim ***** válasza:

Változott az SZVK-ja, 2013-as vs. 2016-os, így valóban, ha még a régi szerint tanultál, akkor sietned kell a vizsgával.

[link]

2018. febr. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!