Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Támogatnátok, hogy az iskolákb...

Támogatnátok, hogy az iskolákban egyenruhát kelljen hordania a diákoknak? Ha igen, milyen kikötésekkel, milyen elképzelésetek lenne róla, vagy ha nem, akkor miért?

Figyelt kérdés
2018. márc. 2. 00:08
 1/10 anonim válasza:
84%
Nos az én érveim ellene szólnak.Szerintem nem hagyják kiteljesedni az embereket az iskolai egyenruhák , bár ez nem minden egyenruhára vonatkozik , de például a dél-afrikában használatos egyenruhákat én kifejezettem nem kedvelem.15 Éves vagyok ebből 10 évemet töltöttem odakint (Magyar állampolgár vagyok , itt is születtem és majd vissza is fogunk menni szeptembertől újra)Én Johhanesburgban laktam és oda is jártam suliba , nálunk az egyenruhák eléggé (nagyon) csúnyák és ehhez képest nagyon drágák voltak illetve még most is azok , szinte senki nem vett/vesz 2-nél több szettet , az anyaga miatt bele is izzadunk és évvégére sokszor tönkre is megy.Én nem szeretem.
2018. márc. 2. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
37%

Ha olyanok lennének az iskolai egyenruhák, mint a Japánoknál, én támogatnám :D Mondjuk már leérettségiztem, szóval engem sajna nem érintene, hacsak nem vezetnék be az egyetemen is :/

Bár nem vagyok benne 100%-ban biztos...Attól is függ, mennyit adnak belőle. Ha csak egy inget+szoknyát kapnának a diákok, vagy minden nap mosni kéne, vagy büdös ruhában mennének pl. nyáron suliba...Plusz a télben az a jó, hogy ha nincs barátod, nem kell állandóan szőrteleníted a lábad, az egyenruha viszont megkövetelné ezt még télen is xD

2018. márc. 2. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
49%

Én támogatnám is meg nem is


A húgom általános iskolában kiközősitették mert akkoriban menő volt a hanna montana hülyeség és a húgom nem szerette nem voltak neki divatos montana pólók cipő tolltartó stb..

Ezért az összes lány kiközösítette

Sokat sírt húgom anyám még aznap felhivta az ofőt és elpanaszolta ezt majd anyámnak kipattant ez a fejéből hogy direkt vesz neki egyett úgy ment suliba és láss csodát egyből odamentek hozzá

Az ofőjük csak nézett nagy szemmekkel hogy egy hülye divamontana miatt ez megy az oszályba


Szóval ez miatt általános iskolába vezetném be ami abból állna hogy fekete nadrág,és fehér ingszerű póló,sportcipővel


Ellenérv pedig az hogy középiskolaba és nagyon iskolákba ezt már nem tenném kötelezővé

2018. márc. 2. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
28%
Én támogatom. A mi giminkben iskolaköpenyek vannak, a suli címerével és a nevünkkel ellátva. Van rajta 3 nagy zseb, ami tök hasznos és mindenki olyanra díszíti, amilyenre szeretné. Sötétkék színű, a fiú és a lány között annyi a különbség, hogy a fiúknak van gallérja is. Mindemellett ami szerintem dícséretre méltó, hogy a tanárok, gondnokok, takarítók is egyaránt hordják, csak fehér színben.
2018. márc. 2. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
65%

Nem. Mivel már anno, amikor ez tényleg "divat" volt, már akkor is előfordult, hogy nem mindenki érezte kényelmesen magát az egyenruhában, vagy rossz volt az anyag(ahány ember, annyiféle bőrtípus.. stb.), vagy túl szűk vagy túl bő (Ez is emberfüggő, vannak akik jobban szeretnek nagyobb vagy nagyon paszentos ruhákba járkálni).


Szóval! Amennyiben az ember nem érzi jól magát a ruhájában, az rámegy a tanulás rovására.


Ezen felül ez plusz költséget jelent a szülőknek, fiatal korban meg gyorsan változik a test, így halmozottan plusz költség.

Ezen felül kellene belőle min. 2-3 db váltásnak.


Sok gyerek nagyon izzad, így nem elég az ha hetente 1x mossuk. Történhetnek balesetek is...


Ezen felül úgyis lázadás tárgya lenne, ami rombolná az iskola életét, generálná a társadalmi feszültséget.


Röviden úgy tudnám jellemezni, hogy nálunk ez nem divat. Máshol azért működik, mert már rég úgy van.

Szabad madarat meg ne zárjunk kalitkába, ha nem feltétlenül szükséges, mert nem lesz jó vége.

2018. márc. 2. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
15%

Támogatnám!


Egy ing formájában mind lányoknál mind fiúknál, illetve egy kényelmesebb nem össze vissza szabdalt farmer kék/fekete színbe, lányoknak pedig max egy kicsit térd fölé érő szoknya.

Cipőben is normális színek fekete, sötétkék, fehér, bordó, sötét vörös.


Ne azzal legyen menő egyik gyerek sem hogy most ő kapott 50.000 ért egy cipőt.


Nem véletlen hogy jobb keményebb iskolákban megkövetelik általános és középiskolai szinten.

2018. márc. 2. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
67%

Nem. Már csak azért sem, mert mindenki más alkat, már azért is csúfolhatnak valakit mondjuk az általánosban, mert neki épp az a fazon nem áll jól (nálunk az egyetemen pár gyakorlaton köpeny kell, van 3-4 méret, ég és föld a különbség az egyes embereken, de hát már szerencsére senkit sem érdekel.)

Azért sem, mert eltérő mindenkinek a hőérzete. Pl. lehet, hogy egy lány még tavasszal is fázna szoknyában, másnak meg már kínlódás lenne nadrágban menni. Ugyanez igaz a rövid ujjú / hosszú ujjú ingre / blúzra, vékonyabb / vastagabb cipőre stb. Ráadásul most elvileg március van, mégis most van a leghidegebb.

Az egyenruha minősége kérdéses, ha rossz anyagból gyártják, eleve szívtál.

A fehér ing / blúz nagyon nem praktikus suliban.

Arról, hogy mindenki másban érzi jól magát, és mindenkinek más az egyénisége, még nem is beszéltünk. A plusz költség azért megkérdőjelezhető, mert kevesebb hétköznapi ruhára lenne szükség.


Általános alsó tagozatban köpenyünk (nem egyenköpeny, nem is központilag rendelték) volt, de csak az alapszín volt meghatározva, sem a fazon, sem a díszítés nem volt előírva. Még most is emlékszem a sajátomra is, meg pár másik fantáziadúsabb darabra is - viszont "rossz" darabról nincs emlékem, szóval aki csak egyszerűen hordta, az nem volt negatívum. Praktikus volt.

2018. márc. 2. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
0%
Én ellenzem, nem is véletlenül. A környékemen több iskolában is már néha áprilistól iszonyatos meleg van, így naponta kéne mosni az egyenruhát. Kollégistáknak kéne öt darab. Nem is beszélve arról, hogy ha kényelmetlenül érzi magát valaki akkor nem tud rendesen tanulni.
2018. szept. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekünk a gimiben farmerköpenyünk volt, jókat lehetett vele verekedni... :D


Egyébként a suli később áttért az egyenpólóra, ami szerintem sokkal rosszabb, többször kell mosni, sokkal kevésbé tartós, a gyerekek kinövik...


Míg a köpenyeim még mindig megvannak. Az elsőt ötödikben vettük, a másodikat 10.-ben talán. Kicsit ciki volt már az a kinőtt, elkopott rongy, még a köpenyek között is... :D


19F

2019. aug. 22. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
56%
Érdekes, hogy mindenki le lett pontozva, aki támogatná. Szerintem nem egyéniségromboló, mert a munka világában is van dress code.
2020. júl. 1. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!