Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért ne menjek egyetemre?

Miért ne menjek egyetemre?

Figyelt kérdés

2018. márc. 17. 00:03
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
82%
Emiatt a kérdés miatt.
2018. márc. 17. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
61%
Nem kötelező, elmehetsz árufeltöltőnek is.
2018. márc. 17. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
61%
Gürizhetsz gyárban is futószalag mellett minimálbérért, meg felmoshatod a szart a pláza vécéjében is. Nagy életcél.
2018. márc. 17. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
16%

Az első háromra ne hallgass, beképzelt okoskodó, túliskolázott barmok. A diplomás tuskók díszpéldányai. Érettségivel szerezhetsz SZAKMÁT, de van szakma, amihez érettségi sem kell. Egy jó szakmával többet is kereshetsz, mint egy diplomás.

Vagy lehetsz po kamionos. Csak skkat vagy úton, de kb 600-700 ezret kapsz havonta. Ez a sok nagytudású diplomásnak is csak álom, a diploma nem jelent automatikusan vezető pozíciót. De csesztetést, és életen át tartó SZÓ SZERINTI tanulást igen. Mindig ilyen olyan tanfolyamokra zavargatnak, esetleg még egy diplomát szerezz, stb. Ja, és diplomát meg nyelvvizsgát kér sok cég, és szaros nettó 150-et ajánlanak.

Ha kitanulsz egy jó szakmát, akkor maszekba vállalkozva a többszörösét keresed.

Ha már éveket diplomásként melózol, és affinitásod van mászni felfele, akkor lehet millás fizud, de nem jellemző, a java megreked a diplomás lótifuti szinten, de nagyon sok diplomás árufeltöltő és diplomás mekis van.

JÓ SZAKMA!!! Vagy ha szeretsz vezetni, és nem gáz ha 5-6 hétig oda vagy, akkor kamion. Hurcolászok egy Waberer's-es srácot, sofőr, 750 a nettója, és jó a verda is amit alá raktak.

Üdv, egy diplomás taxis 😎🚖🚕

2018. márc. 17. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
53%

A gyerekednek is ezt tanácsolnád diplomás taxis?

Mert lássuk be vannak olyan diplomák, amivel havi 500t simán keresel és nem vagy 3 hetet távol otthonról vagy dolgozol 12 órát fizikai munkát. Elhiszem, hogy te rosszul választottál,de én pl. Java szoftverfejlesztőkkel dolgozom. 5 év után 800-1.2M között keresnek havonta és heti 40 órával, ülve.

2018. márc. 17. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
64%
utolsó nem mindenkinek megy a matek, fizika az cseszheti a mérnők, programozó hivatásokat. Hiába keres egy mérnők ennyit meg annyit ha valaki végig pótvizsgázta a gimit matekból és érettségin is kegyelemkettes lett.
2018. márc. 17. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem érdekel semmilyen szak, ne menjél, ha érdekel, akkor menjél.
2018. márc. 17. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%

Nem ismerlek, nem tudom, milyenek a képességeid, hogy tanulsz, mi érdekel, miben vagy jó, mit szeretnél csinálni, hogyan képzeled el a jövődet.

Így csak annyit tudok írni, ha nem akarsz egyetemre menni, akkor ne menj, nem kötelező. Felnőtt ember vagy, a te életed, te döntöd el, hogy mit csinálsz és mit nem.

2018. márc. 17. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
85%

4#

[link]


A kamionosok az automatizációban potenciálisan érintettek, így nagyon rossz ötlet ma egy fiatalnak kamionosnak tanulnia, mert biztos, hogy nem azzal fog nyugdíjba menni. A taxisoknak meg már nincs 10 évük hátra, bár az állami maffián kitartott degeneráltaknak lehet feleslegesen magyarázok.

2018. márc. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
0%

Lövésed nincs miről beszélsz, ugye? De mindegy is. Ha diplomásként akarsz sokszázezret keresni, az olyan pozíció lesz, hogy szinte 0-24 "készenlétben" vagy, bármikor csöröghet a céges teló, hogy ez vagy az kéne. Én relatíve sokat vagyok kint, de én mondom meg hogy mikor. Jut szabadidő is, ha kikapcsolom a telómat, békén vagyok hagyva. Ellenben az irodából amikor haza értem, és kikapcsoltam a céges telómat, akkor az a buzeráns főnököm hívott a priváton, ha akart valamit (én kinyomtam mindig a francba, de az más kérdés 😎)

Az automatizáció meg... Addig tart a nagy fellángolás, amíg valamelyii robotautó nagyobb balesetet okoz valami rendszerhiba miatt. Az nem 10 de nem is 20 év, amire abszolút nem igényelnek egy bent ülő felügyeletet a robot járművek. Még a repülőkön, amik kvázi nagy "bukótérrel" repülnek fent, nem úgy közlekednek, mint az utakon az autók, ami olyan mint ha egy szardíniás doboz lenne, azokon is ott a sokfős személyzet, hiába van robotpilóta.

De ne is ragozzuk. Hamarabb lesz pl egy vágóhíd automatizálva, vagy a takarítás. És, akkor mi lesz? Akinek tényleg nincs meg a képessége a "magasan kvalifikált" szellemi munkára, az mehet a híd alá? Ne röhögtess már. De hiába is ragozom, jól beléd táplálták, hogy a taxis egy csőcselék, közben aligha ültél még taxiban, vagy pár alkalommal, és sikerült pont kifogni egy lehúzós bunkó parasztot.

És pont a te fajtád miatt nem reklámozom általában, és kimondottan szégyenlem azt, hogy diplomás vagyok. Bár már párom szerint is kezdek olyan lenni kicsit mint a taxis kollégáim, de ezt kifejezetten bóknak veszem (és hozzá tenném, hogy sokszor hasznos is, hogy már nem az a beletörődő, mindenkinek hajbókoló kis konformdroid vagyok mint régen)

2018. márc. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!