Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek hogy marad meg...

Szerintetek hogy marad meg legjobban a tanult anyag, ha hangosan mondogatom és úgy próbálom memorizálni, vagy ha magamban olvasgatom? Nyilván egyéntől függ, azért kiváncsi vagyok ti hogyan tanultok.

Figyelt kérdés
2010. jún. 10. 14:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Én a fülemet befogva, halkan olvastam. Sokkal jobban megmaradt, mintha magamban olvastam volna, és a gondolataim sem kalandoztak el. Nekem ez a módszer vált be, de tényleg egyénfüggő.
2010. jún. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én akkor szeretek tanulni, ha senki sincs itthon, és mondhatom hangosan:)

Elolvasom (azt inkább magamban) és megpróbálom elmondani. Mintha magyaráznám vkinek:D

2010. jún. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hangosan szoktam tanulni... Anyu múltkor megkérdezte, hogy mi bajom van, beszélek magamban? :D Mondom nem, csak én így tanulok... :) Egyből megörült... :DDD
2010. jún. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én csak azt tudom megjegyezni, amit leírok, szóval én mindenből jegyzeteket készítek, még a jegyzet jegyzetéből is :D
2010. jún. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Teljesen mindegy. Vizsgálatok is kimutatták, hogy gyakorlatilag nincs jelentősége annak, hogy hangosan vagy magadban tanulsz, mivel ha magadban mondod az anyagot, akkor te magad úgyis "hallod" amit mondasz.
2010. jún. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Elsőnek elolvasom aztán felmondom bekezdésenként aztán az egészet. Nekem bevált.
2010. jún. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!