Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A tanulás tanulható? Egyetemis...

A tanulás tanulható? Egyetemisták?

Figyelt kérdés

Üdv!


Olyan kérdésem lenne hogy a tanulás maga tényleg tanulható, vagy ezt csak így rámondják az emberek?

A kérdés azért ötlött fel bennem mert beszéltem emberekkel és mondták hogy egyetemen óriási a tananyag amit vagy jól fel tudsz dolgozni vagy esélyed se lesz.

Illetve feladatok megoldása is ugyan így?


Vagy szimplán az igazság az hogy aki "zsenibb" és jobb középiskolából jött az végigcsinálja fele annyi munkával az egyetemet, a másik pedig végigszívja 2-3x olyan keményen tanulva és esetleg éppen átmenve?


Nektek valami tapasztalatotok van ilyen téren?

Amennyit olvasgattam az oldalon mindenki ELTE, BME szinten tanul röhögve 5.00-ás átlaggal vagy nem szakad meg a 4.00-ért ők hogy csinálják?

Valami rutin? Technika? vagy olyan az agya mint egy szivacs?



2018. márc. 28. 18:33
 1/6 anonim ***** válasza:
92%
ne higgy annak, aki azt mondja, hogy röhögve 5.00.. én is tanárin vagyok, napi 3-4 órát tanulok és így lettem 4,6, vizsgaidőszakban meg muszáj napokat vagy 1-2 hetet egy vizsgára szánni, ha négyes-ötös kell
2018. márc. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
egyébként meg van egy nagyon jó tételtanulási technikám
2018. márc. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Tanulástechnikát (is) oktatok :) szóval igen, tanulható :))))
2018. márc. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Mivel az emberiségnek nem nagy % rendelkezik fotografikus memóriával aki igen az is rendellenesség miatt, így aki ilyeneket mond, hogy "megtanultam 500 oldalt 3 nap alatt" az hazudik! Szóval szivacs agya senkinek nincs akinek viszont tényleg van az full jeles...volt is egy cikk egy orvosról aki világ életében soha nem kapott jelesnél rosszabbat orvosin sem! Na neki szivacs agya van! És még ő is azt nyilatkozta hogy tanult..


A tanulás tanulható ré kell jönni a módszerre amivel neked a legkönnyebb én pl firkálok.....- az összefüggések felismerésével sose volt problémám de ezt meg is kell tudni fogalmazni így a szakszavakat "szép fogalmazást" és barokkmondatokba fogalmazott definíciókat firkálom és így bevésődik......tehát annyi a dolgom hogy azt a két-három "hülye szót" :-) firkálom és így megjegyzem :-) a többi mondatot amit alapból tudok pedig sokszor ismétlem és ennyi! Tehát én módszerem firkálás/rajzolás és ismétlés!


Illetve mindig minden tételt összehasonlítok egymással és törekedek összefüggések felismerésére, rendszerbe látására.....csak azok a hülye szavak :-)


Jog :-)

2018. márc. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Esetleg ilyen tanulós dolgokat tudtok küldeni akár tipp akár olvasmány vagy bármi?


Elhiszem hogy mindenki szenved az egyetemen, de gondolom a GDF és mondjuk egy Semmelweis között van különbség nehézség szinten, vagy mondhattam volna BME-t vagy bármit. Ezeknek az embereknek az agya jobb, a tanulási technikája, a tanulási rutinja vagy hogy? (mindenkitől azt hallom hogy nagyon sok az anyag a pesti ,,nevesebb" egyetemeken, és sok is a beadandó ezek az emberek mégis bírják. Ők hogy csinálják?)


Mindenkinek köszönöm eddig!

2018. márc. 28. 19:15
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Az tanul eredmeényesen, aki a lényegest a lényegtelentől gyorsan el tudja különíteni. Ez IQ függő, lényegében pont ez az IQ. Most nem a motorikus biflázásról beszélek, hanem pl ami a BME legtöbb karán van, hogy a lexikális anyag kicsi, viszont meg kell érteni mindent. Ide kell az IQ, persze meg a rutin is.

Amikor lexikális anyagot kell nagy mennyiségben betanulni, akkor a rövid távú memória dolgozik főleg, ennek a fejlesztésére is vannak technikák, de alapvetően gén függő a dolog.

2018. márc. 29. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!