Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hohy döntsem el, hogy mi legyek?

Hohy döntsem el, hogy mi legyek?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ez elég fura, hogy ezt itt kérdezem, de miért ne. Szóval most 8os vagyok es 6 osztályos gimibe járok. Nemsokára el kell döntenünk, hogy milyen fakultaciot valasszunk (biosz-kemia, matek-fizika, magyar-tori). Eddig ugy volt, hogy biosz kemiara megyek, mert azt hittem orvos akarok lenni, de igazából az sem annyira érdekel, de az a baj, hogy más sem. Matek fizika lenne még a másik lehetőség, mert matekkal sok helyen ellehet helyezkedni(legalábbis az osztalytarsaim ezt mondják). Meg üzletember is szivesen lennek. Magyar torire biztos nem szeretnek menni. Tudnatok esetleg irni, hogy melyik fakultacio melyik egyetemhez jo (pl biokem orvosi vagy gyogyszeresz). Ti hogyan választottatok munkát? Melyik egyetemen miket lehet tanulni? Kerlek segitsetek mert ezekben en nagyon nem vagyok tajekozott. Előre is köszi a valaszokat!

2018. ápr. 5. 23:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Nézz körül a felvi.hu-n, ott megtalálod az összes szakot, amit meghirdettek.
2018. ápr. 5. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ezeket a teszteket nézd meg. Hátha segít.


[link]


[link]

2018. ápr. 5. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

[link]


Matematika/Fizika páros mellett teszem le a voksomat, majdnem mindenhova jó jelen állás szerint. Főleg ha a többi fakt téged egyáltalán nem érdekel. Hát hogy hogy fog változni az egész mire végzel, azt franc se tudja.

2018. ápr. 6. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a matek a legjobb. Nem lehet csak azt választani? Kell mellé a fizika is?


A matek egyrészt azért jó, mert az fejleszti leginkább az absztrakt gondolkodást. De ehhez te is kellesz, ne csak úgy fogd fel mint megtanulandót, hanem tegyél bele többet. Aztán azért is jó a matek, mert ez a leghasznosabb programozáshoz is. Ami simán felmerülhet később, egy csomó területen. Szóval a matek egy nagyon általános jó dolog.


A biosz-kémia meg talál a legérdekesebben hangzik.


Szerintem is hagyd a töri irodalmat. Az irodalom szép dolog, de azt majd szedd fel később szórakozásból ne így.


Amúgy szerintem inkább orvos legyél, mint üzlet ember. Az szebb dolog. Az orvos egy olyan szakma, amitől értelmes lesz az élet, ha semmi mást nem is csinálsz már azon kívül. Ráadásul a jelen magyarországon egy kritikus terület. Több orvosra lenne szükség.

2018. ápr. 6. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nos, konkrétan mindenféle szakemberre óriási az igény, tehát ha nem akar, akkor ne erőltessük az orvosi pályára. A lényeg, hogy közmunkás ne legyen és akkor onnantól már nem ronthatja el annyira. Kivéve ha szabadbölcsész akar lenni.
2018. ápr. 6. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!