Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Molekuláris bionika szak...

Molekuláris bionika szak elvégzése után milyen lehetőségek vannak? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Ha Szegeden végzem el az alapkepzest+mestert, vagy a mestert már Pesten, van esélyem utána olyan munkát találni ami nem pesten van hanem az ország más részén? Vagy annyira ott van a központ hogy máshol nincs szükség emberre ilyen területen?

Külföldön van igény ilyen diplomásokra Magyarországból vagy az ottaniakhoz képest nagy hátránnyal indulnak a magyar diplomások?

Phd-t érdemes elvégezni? Itthon vagy külföldön éri meg jobban?



2018. ápr. 9. 23:03
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Pár dolgot leírnék ezzel kapcsolatban:


Nincs olyan állás, hogy bionikus. Nem is lesz szerintem a következő évtizedekben.

Vannak viszont állások különféle pozíciókba tech és biotech cégeknél.

Programozó, projectmenedzser, sales-es, kutató-fejlesztő mérnök, alkalmazott biológus és kb ilyen pozóciókra alkalmas lehet ez a szak... de csak akkor, ha MSc alatt elkezded felmérni a lehetőségeidet és kapcsolatokat építesz, a saját projectjeiddel foglalkozol, nem csak bemagolod az anyagot.


A PhD is egy jó lehetőség, ha kutató szeretnél lenni akkor kötelező. Kutató lehetsz cégeknél és intézeteknél is, PhD-t is lehet félig dolgozva cégnél csinálni, az már elég jó pénz. Főleg ha programozol is majd.


Viszont az nem úgy megy, hogy csak PhD-zel külföldön. Iszonyú jónak kell lenned sok elért eredménnyel,konferencia poszterekkel, akár publikált cikkekkel. A jó kutatócsoportoknál véres harc megy a PhD helyekért, méghozzá a helyi egyetem legjobbjaival kell megmérettetni. (...és bizony bármelyik nyugati egyetemen milliószor többet kell teljesíteni mint itt). Kellenek ajánlók is, szóval nem egyszerű. Keveseknek sikerül csak... és nem a jegyektől hanem az eredménytől függ.


Szegedet nem tudom nyugodt szívvel ajánlani, az onnan érkezők nagy lemaradással indultak neki az MSc-nek, főleg a matek és a programozás gyenge. Olyanok amik miatt ér valamit a szak. Mert nem a vegyszercsórogatás gyakorlattól lesz jó szakember valaki, mert vegyész és szerves kémikus ezzel a tudással soha senki nem lesz.

Arra kell készülni, hogy ez egy műszaki és mérnöki képzés, inkább informatika és ilyen kimeneti munkák is lesznek, vagy minimum határterület. Azt senki ne gondolja hogy a kutatásért nagy pénzeket lehet szakítani. Egy biológus örül egy 120-140e nettó fizunak, itthon.

Egy szó mint száz amiért fizetnek az az, amit nem tud megcsinálni egy biológus vagy orvos. Méghozzá a műszaki dolgokért. Programozás, automatizálás, hardver, matek, fizika, áramkörök. A tisztán biológiára meg ott a sok munkanélküli biológus. szóval ki kell emelkedni valamivel.


Kb ennyit akartam mondani, remélem segít!


(1.5 éve végeztem IB-n PhDt csinálom + dolgozok szakmai munkát)

2018. ápr. 10. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%

Ha nem késő, én azt ajánlom, hogy ne csináld, nem éri meg xD


Én most végeztem ezen a szakon és fingom sincs hova tovább. Ahova keresnek bionika mérnököt, elég kevés olyan cég van, és ott se végtelen a létszám :(

2020. dec. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!