Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Akik a SOTE-ra járnak tudnának...

Akik a SOTE-ra járnak tudnának írni nekem pár szót?

Figyelt kérdés
Hány ponttal jutottatok be? Hány % lett a bioszotok, kémiátok? Illetve, ugye az állam 12 félévet támogat, és az orvosin a 6. év után még kell maradnod, hogy valamilyen szakorvosnak tanulj. Tehát ezért fizetned kell? Szóval semmiféleképpen nem lehetsz “ingyen” orvos? Bocsánat, ha most hülyeséget kérdeztem, de kiváncsi vagyok.:D köszi előre a válaszokat

2018. ápr. 22. 09:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem a SOTÉ-ra járok.

Szakot váltottam, így később tettem le az emelt biosz-kémiát, így a hozott pontokat szinte kimaxoltam (193), így 449 ponthoz elég volt egy 86% biosz és egy 70% kémia.

Nem, a rezidensképzésért nem kell fizetni, sőt, akkor már kapsz fizetést, hiszen lesz már diplomád és ugyanúgy dolgozol, mint bárki más, csak közben képzésben is részt veszel.

2018. ápr. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szintén nem SOTE, én DOTE-s vagyok. :) Első helyen SOTE volt csak aztán átírtam, mert Debrecen közelebb van a lakhelyemhez. 88 biosz és 72 kémia, 453 pont, nem duplázásra mentem, minden középszintűm 90 felett sikerült. És úgy ahogy az előző válaszoló írta, 6 éves az orvosképzés, tehát 12 félévet tanulsz, majd orvosi diplomát kapsz és a "7. évben" már dolgozol rezidensként, ami ugye 2 év, utána +1,2,3,4,5 szakterülettől függően a szakvizsgáig. Én eddig úgy tudtam hogy 14 félévet támogat orvosi esetén az állam, tehát egyet lehet büntetlenül csúszni.
2018. ápr. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

6 éves képzéseknél 14 félévet támogat az állam.

Az első szakképzés pedig ingyenes. Egyébként sem úgy kell elképelni a szakosodást, mint az egyetemi képzést, hogy ülsz az iskolapadban és néha vizsgázol, hanem, ahogy írták: dolgozol, fizetést kapsz.

2018. ápr. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!! :))
2018. ápr. 23. 21:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!