Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nagyon rossz vagyok nyelvtanbó...

Nagyon rossz vagyok nyelvtanból és nem tudom hogyan kéne megértenem. Vannak olyan oldalak, amik érthetően, nem túlmagyarázva, és példamondatokkal tanítanak?

Figyelt kérdés

Bármit veszünk nyelvtanból, képtelen vagyok felfogni, hogy miről van szó, mintha nem magyar órán lennék. Az angol is nehezen megy, pont a nyelvtan miatt, (pl. nemértem azt sem, mikor úgy kéne mondatot alkotnom angolul, hogy nézem milyen főige elé mi kerül. ezekkel sem vagyok képben.) hiszen a magyar nyelvtanhoz is ostoba vagyok, hiába olvasom át többször, hogy miről van szó, egymás után jönnek az olyan szavak amiket nem értek. Ha utánuk nézek, hogy azok mik lennének, akkor sem tudom felfogni, pedig szeretném. Majdnem minden tárgyból négyes-ötös vagyok, (még a matek megy gyengén) nemtudom mit kéne csinálnom. Mikor hallom, hogy mások milyen könnyen beszélnek a különböző szószerkezetekről, igékről órán / neten, mindig elszörnyülködök, hogy milyen ostoba vagyok, mert biztos nem nehéz, csak én nem értem az egészet.

És most nem csak arról van szó, hogy 1-1 anyagot nem értek, hanem tényleg semmit. Általánosban sem értettem, most 9.-ben sem.


2018. ápr. 25. 17:53
 1/2 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy diszlexiás vagy.

A konkrét, tananyaggal kapcsolatos kérdéseket itt a gyakorin tedd fel. [link]

2018. ápr. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nem vagyok diszlexiás, felfogom amit olvasok, szoktam is olvasni, egyedül a nyelvtannal van problémám.
2018. ápr. 25. 18:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!