Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érettségi verselemzés (vagy...

Érettségi verselemzés (vagy novellaelemzés) esszénél milyen a jó bevezetés és befejezés?

Figyelt kérdés
Azoknak a válaszát várom, akik kaptak valamilyen jól használható tanácsot a magyartanárjuktól. Például a bevezetésben a költő életrajza legyen? Vagy a korstílus? Vagy valami más? Stb.

2018. ápr. 30. 18:27
 1/2 anonim ***** válasza:
Az életrajzi adatok kifejezetten tiltva voltak nálunk... És ez szerintem univerzális szabály.
2018. ápr. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha tudod,hogy ki írta és ismered illetve van dátum a szöveg mellett,akkor jó ha korban eltudod helyezni és nagyon röviden bevezeted azzal. Ha ismersz az író életéből olyan momentumot ami esetleg ihlette a verset/novellát akkor azt beleírhatod,de a többi teljesen felesleges.

Ami a befejezést illeti,jó ha a tanulsággal zárod le vagy ha tudsz véleményt írni róla azon kívül,hogy "szerintem jó volt",akkor az is jó lezárás. Versnél egy rövid összegzést írhatsz egy mondatban az egészről ha nagyon lezáratlannak érzed az utolsó versszak után.

Én emelt szinten érettségiztem magyarból és mindig jók voltak így az elemzéseim.

2018. máj. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!