Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet összeszedni...

Hogyan lehet összeszedni 448-450 pontot így?

Figyelt kérdés

Nem most érettségiztem. Szeretném kitalálni, hogyan tudok javítani a pontjaimon.


Középiskolai eredményből 100/80 pont

Érettségi átlag 100/90 pont

Nyelvvizga: 2 felsőfokú C


2 emeltet kell csinálnom a felvételihez. De akárhogy számolok, legalább egy 90% és egy 85%-os kell ehhez a ponthoz.

Ez reális, hogy ennyire komoly eredményt kell elérni vagy elszámolok valamit? Ez megcsinálható egyáltalán? (kémia és biosz)



2018. máj. 1. 13:55
 1/7 anonim ***** válasza:
36%
Szinte ilyenre csak a nagyon de nagy jók jutnak be.
2018. máj. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Egészen eddig a pontig nem tartottam magam rossz tanulónak, 4-es 5-ös voltam mindig, igaz, soha nem kítűnő, de azért cikinek semmiképp nem mondanám. De most, hogy ezt kiszámoltam, lefagytam. Azért egy kémia emelt 85%-ra vagy egy biosz 90-re nem piskóta... lehet max. 5 hibád? Ez nagyon kemény.
2018. máj. 1. 14:02
 3/7 anonim ***** válasza:
83%

1. A két emelt miatt megkapsz minden lehetséges plusz pontot, a nyelvvizsgáid ugye ezért nem számítanak, sajnos:(

2. Sajnos a hozott pontjaid ezen a szinten kevésnek számítanak:( Az érettségi átlag még OK, de a középiskolai pontoknál veszítesz 20 pontot, és most te is érzed, hogy ez mennyit számít...

3. Nem kell megijedni, a biosz emelt szinten is elég könnyű. Én pár éve írtam, akkor a 10-ből volt 2 elgondolkodtatóbb feladat, de egyikben sem hibáztam, csak egy kicsit több idő kellett, hogy végiggondoljam őket, de így is fél órával előbb beadtam. 89% lett.

A kémia valóban nehezebb, de neked ebben a helyzetben muszáj azt is jól megírni. (Nekem szerencsére a jegyeimből megvolt a max. 100 pont, így belefért, hogy a kémiában hibázom, de ezen már nem tudsz változtatni, sajnos:( )

Ettől függetlenül egyáltalán nem lehetetlen megcsinálni a 450-et!

Sok sikert!

2018. máj. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Melyik könyvekből tanultál? Mi az, ami szerinted a legjobb? Nem akarok egyszerre 20-at fogni és aztán összezavarodni. Van olyan, amit ha oda-vissza tudok, biztosan lefedi az emelt szinten elvártat?


Köszi a válasz! :)

2018. máj. 1. 14:37
 5/7 anonim ***** válasza:
80%

Biosz: Mozaikos évfolyamos könyvek (NEM az érettségi felkészítő) - de nem az egész, csak, ami benne van a követelményrendszerben.

Ismétléshez a Nagy Etele-féle jegyzet aktuális verziója (de csak ismétléshez)

Szóbelihez a 130 tétel a szóbelihez, de csak átfutottam, akár el is hagyhattam volna.


Kémia: Mozaik érettségi felkészítője (ebben benne van minden)

Ismétléshez: Villányi-féle könyv

Számításokhoz: Ötösöm lesz... nehezebb feladatai

Kísérletekhez: több leírást is találsz a neten, amiket középsikolai tanárok állítottak össze


+ a régi érettségiket érdemes nézegetni, és a számodra kritikus feladattípusokat gyakorolni

2018. máj. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi!! :)
2018. máj. 1. 14:49
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a maximnak az erettsegi temakorok vazlata bioszbol nagyon jo. En ugy vettem eszre, hogy benne van minden fontos dolog, maximum azert kell fellapozni a sulis konyveket, ha valamit nem ertesz, de az en tapasztalataim alapjan nagyon jol le vannak irva a dolgok. Egyetlen resz nem tetszik benne, a novenytan, mert kicsit osszecsapottnak erzem, de ettol fuggetlenul nem lesz idom nagyon masbol tanulni mar, ugyhogy annal a resznel is a konyvre hagyatkozom. Mindenesetre szerintem ha ezt a konyvet megtanulod nagyjabol, akkor ossze lehet hozni bioszbol egy 90%+-t. Mellette ott a probaerettsegis konyv, azokat toltogesd. Azert nem ajanlom a regebbi erettsegi kitolteseket, mert rengeteget valtozott ket eve az erettsegi bioszbol, a kovetelmeny meg minden, es nalam is az van, hogy a regebbi erettsegikben nincs is akkora sikerelmenyem, mint a ket ujabban, vagy a probaerettsegikben. Persze attol meg gyakorlaskepp megcsinalhatod oket, csak ne ijedj meg, ha nem annyira mennek. Sok sikert a felkeszuleshez, szerintem ha rafekszel es rendesen idot szansz ra, akkor sikerulni fog!:)
2018. máj. 2. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!