Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemre szeretnék menni de...

Egyetemre szeretnék menni de otthagynám a szüleimet. Hogy kellene?

Figyelt kérdés
Szokásuk ordibálni velem, megvetni kisebb apróságokért, elküldeni a házból hogy mennyek valahova csak otthon ne legyen, aztán az se érdekli őket ha kint alszok. Nem vagyunk szegények se gazdagok. Multkor azért vertek meg mert megittam 3 flakon vizet otthon amit iskolában kellett volna meginnom. Hogy megetnék egyetemre úgy hogy velük ne találkozzak többé? 18F

2018. máj. 1. 14:10
 1/7 anonim ***** válasza:
53%
A helyedben társbérletbe mennék másokkal (úgy olcsóbb a lakhatás), keresnék egy munkahelyet (nem tudom, mihez értesz, de erős, egészséges, felnőtt férfiként akármit csinálhatsz) és mellette levelezőn tanulnék (ahogy teszem is évek óta). Szerintem simán meg tudod csinálni, csak tervezd meg előre!
2018. máj. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Még nem végeztem a középiskolán, így nem sokhoz értek. Valamint orvosira szeretnék menni ahol nincs levelező.
2018. máj. 1. 14:14
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom hogy oldjam meg úgy hogy nem teszik tönkre a terveim/ életem.
2018. máj. 1. 14:15
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Orvosi mellett nem tudsz dolgozni, így a teljes függetlenség kizárt, sajnos. Amit javasolni tudok ezügyben a kollégium és hogy "fogd rá a nyuszira", hogy nem tudsz hazamenni (sokat kell tanulni, vizsgák jönnek, stb.) és akkor relative keveset látod őket.
2018. máj. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Orvosi mellet tényleg nem lehet dolgozni. Egyedül nem fogod tudni az orvosit elvégezni. Iszonyatos támogatás kell hozzá. Pénzügyileg is.
2018. máj. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Orvosi mellett nem fogsz tudni dolgozni, viszont felsőbb években a szakmai gyakorlatért már fog járni fizetés, abból talán ki tudsz pengetni magadnak egy társas bérletet. Addig meg vagy a szüleidre támaszkodsz vagy kollégiumba mész, de azt tudd, hogy oda nagyon nehéz bejutni és elvehetik tőled.
2018. máj. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Azóta megy ez amióta elkezdtem az iskolát, ha például valami négyes lett akkor elkezde anyám, aztán talán apám folytatta. 2. Os koromba migrénes lettem nem biztos hogy ettől a stressztől de mást nagyon nem tudnék mondani mitől mert szervi bajok nem voltak. Különösen nehéz volt nekem az alsó mert a tanitónők nagyon szigorúak voltak és az osztályfőnök utált (nem tudom miért). Felsőben nem vertek mert kicsit elnézőbbek voltak meg könnyebb is volt mint az alsó. Aztán jött a középiskola ahol hasonloan jó tanuló vagyok de már nem annyira. Nem iszok rendszeresen alkoholista módjára, 1 cigit nem szívtam el, csak egy szippantást, de nem tetszett, nem drogozok. Nem tudom miért de amióta nincs okuk hogy üssenek kitalálnak valami hülyeséget mindig. Aztán elküldenek hogy éljek meg egyedül. Ilyenkor pár napokat a nagyszüleimnél töltök. Tudnak róla de leszarják, max addig ne csövezzek, ez a hozzáállásuk. A tanulás nem lesz probléma az egyetemen, viszont ha valaki tudná kb mennyi idő míg nem tudok saját lábamra állni azt megköszönném. Az egyetemet kifizetik, nem értem, gondolom azthiszik ha elvégzem az egyetemet majd adok nekik pénzt. Viszont nekem az a tervem hogy elvégzem, lehetőleg rezidensi éveim már külföldön tölteném el, úgy hogy az egész családommal megszakítom a kapcsolatot és az egészet a hátam mögött hagyom.
2018. máj. 1. 17:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!