Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosi egyetem lehetséges?

Orvosi egyetem lehetséges?

Figyelt kérdés
11.-es vagyok jelenleg. Idén valószínűleg irodalom és emelt kémia fak lesz 4-es. Osztályt váltottam így tanárt is talán ez is közrejátszott benne. Előtte kitűnő voltam max egy négyes nyelvtanból de az ide talán nem is igazán számít. Nem tartozom a kiemelkedően okos tanulók közé de nem kellett nagyon rátanulnom erre az átlagra. Családi problémák miatt idén elhanyagoltam a tanulást és így el is bizonytalanodtam. Bilógiából megy emelt fakon az 5-ös de a kémia épp 4-es. Ez a fent említett problémára vezethető vissza. Ha nyáron és 12.-ben belehúznék lehetséges lenne bejutnom? Aki hasonló helyzetben volt és később jött rá, hogy igazán ezt szeretné sikerüt felkészülnie? Régóta orvos szeretnék lenni mást nem is terveztem de eddig csak azt hallottam, hogy milyen nehéz, töménytelem mennyiségű a tanulnivaló. Ezt gondolom hiszen orvosnak lenni felelősség de félek, hogy nem vagyok elég okos hozzá és nem menne a kémia emelt érettségi. Biológia is de ez jobban aggaszt. Tudom, hogy ezer ilyen kérdés van de köszönöm a segítségét annak aki válaszol.

2018. máj. 1. 21:06
 1/9 A kérdező kommentje:
Elnézést kérek, telefonról írtam és nem választottam témakört. Kiírom majd megfelelőbe is de ha valaki megtalálja itt megköszöm a válaszát.
2018. máj. 1. 21:09
 2/9 anonim válasza:
9%
Agysebésznek ne menj. Ott nem lehet így tévedni.
2018. máj. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ebben a témakörben olvastam egy kérdést és mikor az új kérdésre kattintottam nem kérdezett rá a témára. Mostanában nem írtam ki kérdést elfelejtettem.
2018. máj. 1. 21:29
 4/9 anonim válasza:
64%
2018. máj. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
0%
Ez logikus magyarázat a miértre, de a beteg ettől még nem támad fel.
2018. máj. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%

Persze, bejuthatsz, de ahhoz nagyon bele kell húznod, és vállalnod, hogy utána még legalább 5 évig ugyanolyan kitartással csinálod. Nem jártam soha orvosira, de vannak ismerőseim, akik oda nyertek felvételt, és szinte lélegezni nincs idejük tőle. Ehhez elkötelezettség kell.


22/N

2018. máj. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
81%
Figyelj, az, hogy bejutsz-e orvosi egyetemre az csak rajtad múlik. Ismerek olyat, akinek rosszul sikerült az érettségije és nem vették fel orvosira, de nem adta fel, tett egy javító érettségit és azóta ott tanul, lassan már le is teszi a diplomáját. De azt tudd, hogy ha orvosira vágysz, akkor ilyen kételyeket nem engedhetsz meg magadnak, mert baromi nagy hajtás van ott és nagyon sokszor fogod úgy érezni, hogy inkább feladod. Ha erős jellem vagy és elszánt, akkor valószínűleg végig fogod tudni csinálni!
2018. máj. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Aranyos, mikor azt hiszitek, hogy az érettségi eredményeitektől függ majd az, hogy mennyire lesztek jó orvosok. :)


Hidd el, miután bekerültél, pont senkit nem fog érdekelni, hogy hány százalékos érettségikkel meg hány ponttal jutottál be. Még a gólyatáborban sem beszéltünk erről senkivel. :D


Természetesen simán bekerülhetsz, még van 1 éved felkészülni, hajrá! (és amúgy, ha nem jutnál be, akkor az sem katasztrófa, ha kihagysz egy évet, és megismétled a két emeltet, rengetegen csinálják ezt)

2018. máj. 2. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2018. máj. 2. 15:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!