Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Lehet-e valaki magántanuló...

Lehet-e valaki magántanuló Abban az esetben ha olyan iskolába jár hogy egyik héten suli másik héten pedig iskolai gyakorlat van?

Figyelt kérdés
El lehetne ezt valahogy intézni hogy magán tanuló legyek vagy legalább gyakorlatokra ne keljen járnom ?

2012. ápr. 16. 08:24
 1/2 anonim ***** válasza:

Én is voltam középsuliban magántanuló,2001-ben végeztem.

Lényegében azzal jár,hogy az órák legalábbis egy részének látogatása alól mentességet kapsz(a gyakorlatban a tanárok igen szúrós tekintettel néznek az emberre,ha a vizsgán látják először),de ahogy már emlegettem a vizsgát,le kell év végén vizsgáznod, magyarul be kell számolnod. Van olyan iskola, ahol ezt véresen komolyan veszik, összeül egy bizottság(mint az érettségin, van jegyzőkönyv,stb.) és így kell levizsgáznod, és van,ahol csak a tanár kérdez ki, és az elért eredményed alapján mond egy osztályzatot 1-5-ig.


Amúgy miért akarsz mentesülni a gyakorlat alól? Most lehet megúszod, de pár év múlva az állásinterjún meg majd megszívod,mert mindenhol mindenkitől manapság a gyakorlatot kérik számon.Van-e gyakorlata?- ez általában az első kérdés.


Itt rögtön be lehetne írni,illetve szóbeli kérdésre el lehetne mondani,hogy voltam gyakorlaton itt és itt(a konkrét hely megnevezése).


Ha viszont nincs gyakorlatod,akkor lapozni fognak, vagyis te már kiestél.Szóval érdemes lenne végigcsinálnod,akármennyire is "fáj",mert hosszútávon te szívod meg.

2012. ápr. 16. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Szia Ezt az évemet még végig szeretném csinálni És csak az uccsó évembe szeretnék az lenni (külfördre utazás miatt) ebben az esetben kérvényezni kell az igazgató felé ? Válaszodat előre is megköszönném
2012. ápr. 17. 07:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!