Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 26 nap alatt sokat meg lehet...

26 nap alatt sokat meg lehet tanulni? Ha az embernek nincs más dolga és csak erre kell koncentrálnia.

Figyelt kérdés

2018. máj. 3. 00:27
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
95%

Attól függ milyen a memóriád. Életemben nem tanultam 12 napnál többet, azt is az egyetemi matek szigorlatra, ami inkább megértős volt. Ott ha egyszer megértettem, már nem felejtettem. Viszont a lexikális dolgoknál én pár napnál tovább nem emklékszem vizsga szinten semmire. Munka közben simán felidézek bármit... de orvosin én tuti elvéreztem volna.

Bár még hátravan az PhD-s, orvosis funkcionális neurobio, ami ilyen minimum 2 hét tanulós. Rettegek is tőle kb.


A lényeg, attól függ milyen a memóriád. Mérd le, kb hogyan haladsz, készíts tervet. Az alapján mennyit bírsz egy nap tanulni, már kikalkulálható mennyi fér bele a 26 napba.

Napi 8-10 órán felül már úgy sincs sok haszna az agyadnak.

Nekem a színes kiemelőfilc, és felmondás segített. Az olvasgatás kvázi hasztalan, max az elején. A felmondással, asszociációkkal vésődik be újra és újra a neocortexedbe is.

2018. máj. 3. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
88%

Na meg attól is függ mit. Az anatómia elég vizuális azért, ha jó a vizuális és névmemóriád nem lesz gond.


Egy képletet tartalmazó könyvet, ha nem érted, akkor sokkal nehezebb megtanulni.

2018. máj. 3. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
96%
26 nap alatt rengeteget. Az a lényeg, hogy jól kell beosztani az időt és azt tartani kell. Közben többször kell ismételni. En pl anatómia szigorlatra úgy tanultam, hogy 3 tetélsor volt, ha végigértem az egyiken akkor átismételtem újra. Vizsga előtt 3 napot szerettem volna hagyni az ismétlésre de ez nem jött össze mert kicsúsztam az időből. De tényleg az ismétlés az alapja mindennek.
2018. máj. 3. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
93%

Igen, jól mondod utolsó. Tudományos eredmények is bizonyítják.


Ráadásul nem csak az olvasgatós ismétlés, hanem a szóban, írásban való felidézés az ami rengeteget ér.

...és persze a rendes alvás. A memórianyomok konszolidéciójáért az alvás alatti agyi oszcillációk felelősek. Ezek égetik be a hosszútávú memóriába az anyagot.


Sajnos erre már nekem sem volt időm soha... mindig úgy estem pár óra alvás után a vizsgára, kávétól reszketve, és a rövidtávú memóriámból éltem :D

Ez persze egy anat vizsgán insta bukó.


Sok sikert!

2018. máj. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Jaj en meg nem jarok orvosira, felvetelizni fogok es tesztkonyvek vannak... 26 napom lesz az erettsegi utan... amugy mar szeptembertol tanulom a kerdeseket, felkeszitore is jarok... de mindent akarok tudni... biztosra akarok menni
2018. máj. 3. 21:15
 6/27 anonim ***** válasza:
14%
Az orvosin mióta van felvételi? Vagy ez milyen szak?
2018. máj. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Nem Magyarország...
2018. máj. 3. 21:57
 8/27 A kérdező kommentje:
3000 kérdés, mindegyikre 8 válasz, abból bármennyi jó lehet, de van hogy egy sem jó és olyan is van hogy mind jó
2018. máj. 3. 21:58
 9/27 A kérdező kommentje:
De a felvételin csak 200 kerdes lesz, es a 8 válaszból csak 4 lesz megadva, amikből kell választani, ez benne a nehéz (más sorrendben js adják meg... kémia és biosz
2018. máj. 3. 21:59
 10/27 anonim ***** válasza:
33%

Ja de lényegében semmi ész nem kell hozzá akkor, csak magolni?


Ha jó a memóriád akkor be lehet jutni az orvosira egy telefobkönyv bemagolásával?


(Vagy azért számít az emelt érettségi is)

2018. máj. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!