Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nagyon "rám jött" a vizsgadruk...

Nagyon "rám jött" a vizsgadrukk, mit lehetne ellene tenni?

Figyelt kérdés

Tavaly már érettségiztem, egy tantárgyam kimaradt és most fogok belőle érettségizni (matek). Ahogy néztem milyen feladatok lesznek meg hány százalék meg mittudomén, nagyon rám jött a pánikroham...Eddig nem féltem, pont azért mert tavaly már volt ilyenben részem és tudom mire számíthatok, de így, érettségi előtt 2 nappal már kezdtem félni ezért megnéztem mire számíthatok és....most már nagyon félek. Úgy érzem semmit se tudok, nagyon távol áll a tudásomtól az a 25 pont és képtelen vagyok végigcsinálni :S

Angolból egész középiskolában 4-es, 5-ös voltam és az érettségin alig értem el a hármas szintet....Mi lesz akkor egy olyan tantárgyból aminél mindig csak átrúgdostak és tavaly meg is buktattak?? Bepánikoltam...



2018. máj. 6. 15:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az elégséges szintet pedig nagyon könnyű összehozni. Attól nem kell tartani. Ha csak kiírod mindenhova az adott feladathoz tartozó képleteket a függvénytáblából (nem baj, ha nem tudod melyik kell oda, odaírhatsz akár 10-et is) már azzal majdnem meg is van a 25%. És akkor még meg sem próbáltál kezdeni velük akármit is. Gondolom az első részben azért van olyan feladattípus, amihez hozzá tudsz kezdeni. Egy feladatot megoldasz, plusz 1-2-nek nekiállsz és már meg is van a kettes.
2018. máj. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Jó, túlzás hogy semmit se tudok mert rendesen készülök, de ugye nekem a matek a gyengém...Akárhányszor visszanézek egy-egy feladatot, úgy érzem soha se láttam még, és nem értem hogyan kell megoldani...
2018. máj. 6. 16:33
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Pedig a matekot tényleg csak be kell gyakorolni. Volt egy osztálytársam, aki végzős évben 11 db egyessel épphogy megkapta a kettest év végén és ehez is heti 3x járt korrepetálásra. Mégis 38%-ot írt.
2018. máj. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Volt egy éved felkészülni.

Ha ez idő alatt rendszeresen tanultál, és mindent megtettél, ami csak tőled telt, mégsem megy, akkor a helyedben azért elgondolkodnék azon, hogy esetleg diszkalkuliás vagy-e, és akkor kaphatnál felmentést.

Ha meg nem tettél meg mindent, csak most az utóbbi 1-2 hétben rájöttél, hogy basszus érettségi, és azóta próbálod behozni a gondolom óriási lemaradásodat, akkor hát így jártál.

De egy kettest szerintem össze kellene tudnod hozni, ha nem vagy diszkalkuliás.

2018. máj. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

A 38% megnyugtatóan hangzik...

Egész évben tanultam és úgy mondom. Tény hogy jól le voltam maradva, sosem érdekelt a matek. De mivel tavaly megbuktattak, azóta komolyan veszem és tanultam rá. De évközben is mikor volt dolgozat, kettesnél jobbat sose tudtam összehozni...volt egy hármasom egyszer, de csak mert tippelős feladatok voltak a dolgozatban... Akartam menni kivizsgáltatni magam de az osztályfőnököm szerint a matek tanárnak kell kérvényeznie...viszont a matek tanár nem engedélyezte....meg volt győzödve róla hogy csak lusta vagyok (màs tantárgyból meg nem?) és hogy csak megjátszom magam...

2018. máj. 7. 01:20
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Válaszoltam a privát üzenetedre is.

[link]

[link]

2018. máj. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!