Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ma testnevelés órán nyakon...

Gannicus23 kérdése:

Ma testnevelés órán nyakon vágtam egy diákomat, szerintetek jogos volt?

Figyelt kérdés
A testnevelés órán rágózott a tanulóm, akit felszólítottam, hogy dobja ki. Elment a kukához, vissza jött, de pér perc múlva látom, hogy rágózik. Oda mentem hozzá, kérdeztem, hogy kidobta-e? Azt mondta, hoyg igen. Kértem, hogy nyissa ki a száját, fogtam az állát, mondtam neki, hogy emelje fel a nyelvét. A rágó ott volt persze, ezért az arcát nagyon gyengén meglegyintettem. Továbbiakban annyival egészíteném ki, hogy már többször vissza szólt, vissza beszél, arcokat vág, nem dolgozik órán. Az anyja persze rögtön feljött háborogva, hogy mi az hogy én pofon verem a gyerekét. Az igazgató helyettessel beszéltük meg a dolgot, aki végülis nekem adott igazat. A gyerek 5. osztályos szemtelen, és kisebbségi természetesen. Kérdem én, meddig mehet el egy gyerek a tanárral szemben. Én úgy érzem, ennyit bőven megérdemelt, hiszen nem agyonvertem a gyereket és még csak fel sem pofoztam, hanem épp csak meglegyintettem a kezem, mint egy ilyen ,,csicskító pofon". Nem értem, hogy nevelik a szülők ezeket. Aztán végül a szülő is egyetértett, hogy nekem van igazam, hiszen a gyerek megszegte a házirendet, ráadásul ha egy rossz mozdulat akkor meg is hal mert a rágó lecsúszik a torkán és megfullad. Természetesen és a szabályokat közöltem a gyerekekkel még év elején, de hát nem nagyon tartja be az illető ezt a rágózást. Mit gondoltok az esetről? Az én időmben a tanár ha nyakon vágott kussban voltam...de gondolom erre mindenki emlékszik.

2018. máj. 7. 16:42
 1/7 anonim ***** válasza:
71%
Ha jogos is volt, vissza kell fognod az indulatokat, mert csak jeked lesz tőle rossz, nem vele szursz ki sajnos, hanem magaddal
2018. máj. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%
Tanár, aki a GYK-n kér tanácsot. Aha...
2018. máj. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Véleményt kértem, nem tanácsot :D
2018. máj. 7. 18:46
 4/7 anonim ***** válasza:
59%

A tanár jogosan vert pofán, ne rágózz órán. Valami tiszteletet próbálj meg mutatni az idősebb iránt. Magadban meg küldd el a sunyiba.

Szóval meg se forduljon a fejedben, hogy perelgetsz, meg panaszkodsz.


(Tudok szöveget értelmezni, a kérdés a tanár szemszögéből van, de szinte 100%ban biztos vagyok, hogy a kérdés feltevője valójában a diák, aki kapott egy pofont, vagy egy diák, aki látta az esetet és aggódik a tanár miatt, utóbbi esetben nyugi, nem rád tartozik, tudja mindenki hogy a kisebbségi fenegyerekekkel nehéz az élet.)

2018. máj. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
66%

Nekem ugyanilyen volt a régi tesi tanárom. Nem is volt ott sokáig szerencsére.

Vissza kéne fogni az indulataidat es nem rogton utni. Ha megszegik a szabalyt az nen azt jelenti hogy ököllel kell rogton utni. Miert nem adtál neki beírást? Tudtommal ilyenkor azt kell adni nen pofont. Ilyenek minek mennek tanárnak?

2018. máj. 9. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ja, igen. Mert nem ért a gyerek mondjuk a beírásból semmit. Egyébként senki nem ütött meg ököllel senkit, nem erről van szó, ha tudod értelmezni a kérdést. Amikor kéri tőlük az ember szünetben is, hogy ne csimpaszkodjanak a kapun mer eldől és rájuk borul, leszáll a gyerek. Amint másfele néz a tanár ugyanazt csinálja. Hiába van neki elmagyarázva miért nem szabad. A beírást kiröhögik, a szülő alá sem írja, tesznek rá. Amikor a szülővel felveszi az ember a kapcsolatot, akkor annyi a válasz hogy jó majd jobban oda figyelek rá. Másnap mintha nem történt volna semmi a gyerek ugyanolyan és ugyanazt csinálja. Alapvetően nincsenek megnevelve otthon semmire, akkor kíváncsi lennék ki meddig bírná, amikor már tizedjére mondasz el valamit és még akkor is csinálja azt amit nem szabad.
2018. máj. 10. 22:50
 7/7 anonim válasza:
100%
Az a baj hogy nem úgy mennek már a dolgok mint régen. Régen valamit csinálni mértél a suliban olyan maflást kaptál hogy 2 napig csengett a füled és nem szaladtunk haza reklámozni mert ha kiderült hogy mit csináltál még otthon is kaptál egy két atyait . És csak úgy mellékesen, nem volt annyi kis (fenn akadtam a trágár szűrőn és nem engedte a kommenteket megjeleníteni úgyhogy inkább nem is írok jelzőket.)mint manapság. Kicsit elragattattam magam bocsi.
2018. máj. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!