Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Meddig mehet el egy pedagógus?...

Meddig mehet el egy pedagógus? Tűrnétek hogy szidja, megalázza a gyereketeket?

Figyelt kérdés
Az egyik pedagógus rendszeresen hülyézi, bunkózza a gyerekeket. Általánosan, vagy éppen személyre szólóan. Már volt rendkívüli szülői, amin az igazgató megvédte, és még ők voltak felháborodva hogy hogy merünk ilyet állítani. Ma már a polgármesterhez megyünk. Ha nem érünk el ott sem semmit, mit lehet tenni???
2010. jún. 14. 12:27
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
91%
nincs hozzá joga, de először is a lényeg: mi az oka? mit tesznek a gyerekek? mi váltja ki?
2010. jún. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
85%
Nálunk a napközis tanár vert szájba egy gyereket, úgy h. vérzett az orra és szerintem a foga is kitőrt.Egy idegbeteg nőszemély volt(máe csak nyugdíja mellett volt pedagógus), mindenki utálta, nem volt joga hozzá,de senki nem mert szólni senkinek.
2010. jún. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem is a diákokkal is baj van! Sajnálom az ilyen tanárt akire egy teljes osztály rászáll. De ha nincs igazam akkro hajrá!!!De azért 100%ak vagytok h úgy van ahogy a gyerekek állitják?
2010. jún. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
46%
Valószínű azért teszi, mert hülyék meg bunkók...
2010. jún. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
86%
Nem nógrádi vagy véletlenül?
2010. jún. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim válasza:
33%
Nekem egyszer a gyerekemet ütötte meg a matektanárja (azért mert nem tudott egy feladatot, ami szerinte alap lett volna, ezt a tanár is elismerte, hogy ezért volt) Bementem az igazgatóhoz, kivertem a balhét; megmondtam a nőnek is, hogy ha még egyszer ilyet tesz, rendőrség ide vagy oda, felképelem... Utána érdekes módon békénhagyta. Ha az igazgatót se érdekli, nem tudtok mit tenni. Talán, ha többen mentek oda egyszerre és kiveritek a balhét. Ne már, hogy a tanár mindent megtehessen.
2010. jún. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg sokszor az a kérdés,hogy mi váltja ki,hogy egy tanár így viselkedjen? Mert elképzelhető,hogy maguk a diákok hozzák ki belőle ezt az agressziót.Ha maga a tanár ilyen(ritkán de előfordul,hogy a tanárnak nem jók az idegei) akkor lehet kérni hivatalból az orvosi vizsgálatot,hogy alkalmas-e további tanításra..

A fiam iskolájában is volt egy hasonló eset.Egy olyan tanárról mondták ugyanazt amit a kérdező írt,ahol csak 1 osztály szülei panaszkodta.(pl: a fiam osztálya szerint jó fej tanár volt)De mivel az az osztály szülei panaszt tettek,így alkalmassági vizsgálatra kellett mennie a tanárnak.Kiderült,hogy a diákok nem mindent mondtak el otthon,és bizony ha kiabált is velük,annak volt oka..A diákok sem voltak angyalok...Végül is a tanárt nem küldték el(mert mások elégedettek voltak vele),és alkalmas volt tanárnak..A szülőknek viszont bocsánatot kellett kérni rágalmazás miatt..

nem tudom nálatok mi a helyzet,de mielőtt bármilyen lépét tesztek nem ért ha egy kívülállót megkértek,hogy kérdezősködjön,érdeklődjön más osztályokban is,és járjatok mindenek nagyon utána..Hiszen ti egy hivatalos személy ellen vagytok..Ha igazatok van akkor az alkalmasságin úgyis kiderül...

Hogy ezt hogy tudjátok elérni? Talán a helyi önkormányzatnál...

2010. jún. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:
A gyerekek sem angyalok, ez biztos! Ez az iskola sajátos nevelésű gyerekeket is foglalkoztat (viselkedészavar, figyelemzavar stb.) , de akkor sincs joga azt mondani, nem azért szereztem a diplomámat, hogy fogyatékosokat tanítsak! A többi tanárra nincs panasz a gyerekek részéről. Egyébként a szülőin velünk is lekezelően beszélt, azt mondta többet nem alacsonyodik le a mi szintükre, pedig mi "jól viselkedtünk" Senki nem sértegette, nem emelte fel a hangját!! (nem nógrádi vagyok)
2010. jún. 14. 12:41
 9/36 anonim ***** válasza:
87%
Nálunk az egyetemen van egy tanár, aki mindig mindenkit lejárat, lealáz a csoport előtt, bizonygatja, hogy hülyék vagyunk mind és sose lesz meg a diplománk. Mi így huszonévesen is elég nehezen viseljük ezt, hát képzelem, milyen lehet ugyanezt átélnie egy kisiskolásnak... Az ilyet én nem engedném gyerekek közé, az biztos. Ha lenne gyerekem, és ilyet tapasztalnék az iskolájában, máshová íratnám.
2010. jún. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim válasza:
80%
Nálunk is van ilyen tanár!)Általános iskola)Olyan mocskos szája van és hogy az már borzasztó és agresszív,pofozkodik,megrázza a fiúkat stb.!A lányokat nem,de a fiúkat utálja!Szóltak a szülők az igazgatónak de nem érdekli....
2010. jún. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!