Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Meddig mehet el egy pedagógus?...

Meddig mehet el egy pedagógus? Tűrnétek hogy szidja, megalázza a gyereketeket?

Figyelt kérdés
Az egyik pedagógus rendszeresen hülyézi, bunkózza a gyerekeket. Általánosan, vagy éppen személyre szólóan. Már volt rendkívüli szülői, amin az igazgató megvédte, és még ők voltak felháborodva hogy hogy merünk ilyet állítani. Ma már a polgármesterhez megyünk. Ha nem érünk el ott sem semmit, mit lehet tenni???
2010. jún. 14. 12:27
1 2 3 4
 21/36 A kérdező kommentje:
Este kiderül, 7-en megyünk, az egész testület ott lesz...
2010. jún. 14. 13:03
 22/36 anonim válasza:
100%

A többi tanárnak is van problémája azokkal a gyerekekkel, a konfliktusokat agresszivitással, erőfölénnyel oldják meg? Ha igen, akkor sürgősen írasd át a gyereked egy másik iskolába.

Ha nem, akkor egészen biztos, hogy az a pedagógus alkalmatlan a tanári pályára. Lehet kiégett, mentálhigiénés kezelés kell neki. Mindenképpen tovább kellene képezni azt a pedagógust.

Írtad, vannak SNI gyermekek az iskolában (figyelem-, magatartás zavar stb). Nos, ha az iskola iylet vállalt, akkor pénzbeli juttatást kap a gyerekek után, ami nem kis összeg! Ha nincs biztosítva ezeknek a gyerekeknek a megfelelő taníttatása (pl. megalázzák őket..), akkor az iskolát megbüntethetik, de a támogatást elvonják tőlük.

Menj el sztem a Nevelési Tanácsadóba, és ott érdeklődj, biztosan adnak tanácsot, mitévő légy, legyetek!


Egy gyógypedagógus.

2010. jún. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 A kérdező kommentje:
Erre az egy pedagógsra van panasz. én hordom a gyereket nevelési tanácsadásra, pszichológushoz, kösz az ötletet, majd érdeklődök.
2010. jún. 14. 13:05
 24/36 anonim ***** válasza:
100%

Az első 12:48-as vagyok, a második 12:48-nak és mindenkinek: Az alsós tanítónő szokása az volt, hogy dolgozatírás után a leggyengébb dolgozatokat felolvasta, névvel, és jóízűen kacarászott. Te tényleg ennyire hülye vagy? Kiegészítőbe kellene járnod, mert itt nincs semmi keresnivalód! Felsőben, ha valamiért hozzájuk ment helyettesíteni: soha nem szabadulok meg ettől a retardált osztálytól? Hányingerem van, ha meglátlak titeket. Ugyanolyan hülyék vagytok, mint alsóban voltatok. És ez csak szemezgetés, voltak ennél durvább beszólásai is.

A tesis megjegyzései: Ekkora p.csával nem csoda, ha nem tudsz kötelet mászni, a fiú dagadt disznó volt. Ilyen gyökerekkel még nem találkoztam, ennyi ribanc egy osztályban hogy fér el, büdös bunkók, akkor leszek a legboldogabb, ha megszabadulok tőletek.

Na, ezek verik ki a biztosítékot sok szülőnél. Ha egy tantestületben, ahol azért nem 2-3 pedagódus van, a többivel, főleg felsőben nincs a gyerekeknek gondjuk, csak a tesitanárnővel, akkor hogy is van ez? És köztudott, hogy a trió családostól összejár hétvégeken, ami senkit nem érdekelne, ha a jogos bírálat esetén nem az igazgatónő akadna ki legjobban, mert mind a 4 szülőnek azt mondta, hogy még senki nem panaszkodott erre a két kolléganőjére. A ballagás előtt azért megjegyezte, hogy ő örül a lejobban, hogy megszabadul tőlünk szülőktől, mert mi csak a sz@rt kevertük. Érdekesség: az osztályból egyetlen gyerek sem vitt 1 szál virágot sem neki, sem a két barátnőjének. A többiek kaptak.

2010. jún. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 A kérdező kommentje:

Első 12:48

Kb. nálunk is ugyanez a helyzet, csak én nem idéztem ennyire pontosan bár van néhány diák akik írják a beszólásait. Szép tanulmány! Az igazgató megvédte, hogy mennyire vannak jóban nem tudom...

2010. jún. 14. 13:19
 26/36 anonim ***** válasza:
70%
van a tanároknak bármihez is joguk? anya tanító, és amikor egy gyereknek nem volt igazolva a hiányzása, akkor a szülő fel volt háborodva, hogy az iskola egy SZOLGÁLTATÁS, és hogy képzelik a tanárok, hogy ő majd igazolni fogja a távollétet:( persze vannak idegbeteg, nem normális tanárok, akik nem oda valók, de sokszor látom, hogy hogy bánnak a szülők azokkal, akik csak szeretnék megnevelni a bunkó, suttyó gyerekeiket. semmihez nincs joga. menj, és nyomd fel mindenhol!
2010. jún. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
95%

ma 13:16-nak


Ilyen esetben a sok diák közül egynek sem jutott az eszébe,hogy a mobiltelefonnal felvegye a beszélgetést amit a tanár mondott?

Mert ebben az esetben ha nem is lehet a felvett beszéddel a bíróságra menni,de szembesíteni lehetett volna..HA több beszélgetést adtak volna az orra alá a szülők,talán fel tudták volna használni..mert így akár a tanár is érvelhet,hogy a diákok találták ki..

Én 20 éve voltam általános iskolás..Nekem is volt egy tanárom aki úgy káromkodott mint egykocsis..De mi diákok hiába panaszkodtunk,semmi..Egészen addig amíg egy diák be nem hozat az apukája diktafonját,és felvette a káromkodásokat..Később a szülők a tanárnak és az igazgatónak is bemutatták,és jelezték,hogy ha nem változik a helyzet lépéseket tesznek..Változott..A tanár elment..

Ma szinte minden diák szuper mobil telefonnal rendelkezik..Egy hangfelvétel gyerekjáték még nekik is..

2010. jún. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 A kérdező kommentje:
Hiszed vagy sem pedagógus gyerek vagyok! Ha olvastad amiket írtam , láthatod nem vagyok elfogulatlan a gyerekekkel szemben. Érte az én anyámat is sok rossz, és szerencsére sok jó a pályája során. Tanított ő is nehezen kezelhető gyerekeket, de soha nem ragdatatta el így magát!!! Még ő az aki szégyenli hogy ilyet hall a volt kollégájáról!
2010. jún. 14. 13:29
 29/36 A kérdező kommentje:
Gondoltunk rá, de ezzel akkor is személyiségi jogokat sértünk ha csak őt szembesítjük vele, nem???
2010. jún. 14. 13:32
 30/36 anonim ***** válasza:
100%

Addig nem sértesz személyi jogokat amíg hivatalosan fel nem használod..

De lehet szembesíteni vele a saját hangját,és lehet finoman jelezni,hogy tudtok további lépéseket tenni..Ha ezek után is minden marad a régiben akkor a felvételekkel együtt egy jó ügyvédet keresni aki pontosan meg fogja tudni nektek mondani,hogy a felvétellel meddig lehet elmenni,hogy ne legyen törvénysértő..

Egy próbát megér szerintem...

2010. jún. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!