Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Meddig mehet el egy pedagógus?...

Meddig mehet el egy pedagógus? Tűrnétek hogy szidja, megalázza a gyereketeket?

Figyelt kérdés
Az egyik pedagógus rendszeresen hülyézi, bunkózza a gyerekeket. Általánosan, vagy éppen személyre szólóan. Már volt rendkívüli szülői, amin az igazgató megvédte, és még ők voltak felháborodva hogy hogy merünk ilyet állítani. Ma már a polgármesterhez megyünk. Ha nem érünk el ott sem semmit, mit lehet tenni???
2010. jún. 14. 12:27
1 2 3 4
 11/36 A kérdező kommentje:
A teljes felső tagozatból voltak szülők a rendkívüli szülőin, kb. 30-an.
2010. jún. 14. 12:44
 12/36 anonim válasza:
43%

Szerintem a tanárnak sok mindenhez van joga, például, hogy sok szülő helyett, akik nem teszik megnevelje a gyereket.

Én még anno ha rossz voltam, megcsapkodhatott a tanár, el sem mertem otthon mondani, mert kaptam volna a szülőktől is. Szóval hagyni kell a tanárt, a saját módszereivel tanítani.

Természetesen ha az a tanár minden ok nélkül alázza a gyermeket, akkor bizony el kell járni vele szemben. Fel kell jelenteni. Közösen is össze lehet fogni, vagy csak ti mint szülők.

2010. jún. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
100%

ma 12:40-nek

Hülye tanácsot adtál...menjen verjen meg egy tanárt??

A törvény szerint a tanár megütése nem más mint hivatali személy megtámadása (olyan mintha rendőrt ütnél meg) és ezért 3-5 évig terjedő börtönbüntetés is járhat.Mivel ma egyre többen ezt részesítik előnyben így ezeket az ügyeket gyorsító eljárásban tárgyalják,hogy megfelelő intőpéldát mutassanak a többi a szülőnek...

2010. jún. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 A kérdező kommentje:
Azzal hogy átíratom másik suliba a gyerket büntetem. Én megértem ha egy pedagógus már nem bírja cérnával ismerve a mai gyerekeket, de mindennek van határa. Ha a többi tanárra nincs panasz valószínű benne is van hiba nemcsak a gyerekekben.
2010. jún. 14. 12:47
 15/36 anonim ***** válasza:
100%

Ez akár az én kérdésem is lehetett volna pár évvel ezelőtt. Most már a kisebbik lányom is tavaly elballagott abból az iskolából, ahol két "pedagógus" is ugyanezt csinálta, s mindkettő a dirinő csókos barátnője volt. Ha a szülő a "pedagógushoz" ment, az letagadott mindent, vagy egyszerűen azt mondta, a gyerekek rosszul hallották amit mondott. 23-ból 23 gyerek?! Az igazgatónő meg ugyanígy reagált, még akkor is, ha több szülő a saját fülével hallotta, mit mondott, hogy beszélt a illető. Az egyik alsós tanítónő, a másik tesneveléstanár. Nálunk viszont nem mertek összefogni a szülők, mert a gyerek itta meg a levét. A tesis hölgyemény a 7-8 osztályos lányokat simán leribancozta, lequrvázta, a fiúk meg gyökerek, bunkók voltak. Ott van ez a trió a mai napig, de én azóta sem hallottam senkitől se jó véleményt róluk.

Visszatérve a kérdésre: Valószínűnek tartom, hogy nem sok sikeretek lesz a polgármesternél. Viszont lehet tovább menni, van minisztérium, vagy ombudsman, ha a szülők összefognak, védjétek meg a gyerekeket, álljatok ki mellettük. Nálunk a 23-ból csupán 4 szülő mert fellépni, a többiek féltek, így nem sokra mentünk. Sok sikert!

2010. jún. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
50%
Csak és kizárólag a tanár lehet a hibás. A gyerekek mind angyalok, szorgalmasak és ami a legfontosabb: kiváló neveltetést hoznak otthonról.
2010. jún. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 A kérdező kommentje:
Attól tarok ha elmegyek én is a polgármesterhez, a fülébe jut, és még inkább rászáll azokra a gyerekekre akiknek a szülei ott lesznek.
2010. jún. 14. 12:51
 18/36 anonim ***** válasza:
100%
Az iskolaszéknek tagja vagytok. A szülői munkaközösség. Fel lehet menteni, nálunk volt erre példa(hasonló, szakmai hiányosság miatt) Hacsak nem az igazgató unokaöccse(vagy babája), abban az esetben a megyei pedagógiai osztályon kell megfúrni, személyes kapcsolatot igénybevéve.
2010. jún. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 A kérdező kommentje:

12:48

Mint már írtam tudom hogy a gyerekek nem angyalok, de ezt a hivatást ő választotta. Megtehette volna nem egyszer hogy üzen a szülőnek ha problémája van a gyerekkel, de nem tette. A gyerekemnek azt mondta a legutolsó hülye vagy! Bementem hozzá, a szemembe dícsérte, pedig én is tudom nem egy angyal. Miért nem mondja el mi a problémája vele?? Mit mondjak a gyereknek? Azért hülyézett le mert minden rendben van veled??

2010. jún. 14. 12:56
 20/36 anonim ***** válasza:
100%

Igen, most megfelelő a következő lépés: a polgármester.

El fogjátok érni a célotokat. Elsőre nyilván megvédik, de örökké nem védhetik.

Ha itt sem értek célt, van szakmai felügyelet. Nem lehet minden gyereket más iskolába vinni.

Volt itt is ilyen, minden 12 éves kislány K..va volt, ordított, pofozkodott..

Ugyanazok a gyerekek a kolléganőnél tudtak együttműködő tündérek lenni.

A gyerekek mindig csak gyerekek, ma vagy száz éve.

Ordítozni, terrorizálni ne engedjétek semeddig! Most új év jön, vegyenek fel másvalakit a helyére.

Ha fegyelmivel küldik el, nem kell végkielégítés. Talán a polgármester unokája...

2010. jún. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!