Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Csütörtökön érettségizek...

Csütörtökön érettségizek informatikából (közép szint). Hogyan készüljek fel rá 2 nap alatt?

Figyelt kérdés

Tavaly tanulás nélkül 46%-ot sikerült elérnem. Most 71%-ot kell elérjek, hogy felvegyenek egyetemre.

Holnap reggel 5-kor kelek és addig tanulok, amíg bírom (de este 8-ig mindenképp), szerdán ugyanígy.

Ma úgy csináltam, hogy megcsináltam egy feladatot, aztán letöltöttem YouTube-ról videókat, ahol megoldják és vele együtt csináltam.


Excelben milyen függvényeket érdemes tudni?

Access-hez van valami oktató videó?


2018. máj. 14. 21:07
 1/8 anonim ***** válasza:

Excel: HA és egyéb változatai, Index, én az alap SZUM, MIN, MAX, ÁTLAG, DARAB etc. Függvényeket tudom, meg formázni tudok. Excelt hagyom a végére, utóbbiak menjenek biztosra.

Accessből nem tudok ennyi mindent írni. Előrehozottat teszek, első osztályozóm word és excel párossal volt, az 80% lett, a második access, powerpoint és web volt. Elsőben és utolsóba összvissz 4 hibám lett, pp hibátlan. Első osztályozómat se a word húzta le. Vagy előző évek mint mindenhol vagy sehogy. Mi szerencsére értelmes, lelkiismeretes tanárral vagyunk aki felkészített minket és lát bennünk egy erős 4et,de az 5t sem zárja ki.

2018. máj. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszi. Sok sikert. :)
2018. máj. 15. 05:06
 3/8 anonim ***** válasza:
Köszi, neked is :)
2018. máj. 15. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :)
2018. máj. 15. 08:21
 5/8 anonim ***** válasza:

"Csütörtökön érettségizek informatikából (közép szint). Hogyan készüljek fel rá 2 nap alatt?

Tavaly tanulás nélkül 46%-ot sikerült elérnem. Most 71%-ot kell elérjek, hogy felvegyenek egyetemre."


Szerinted mi keresnivalód van az egyetemen, ha csak két napot szánsz az érettségire való felkészülésre?...

2018. máj. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én azt szoktam javasolni, hogy kezdje a Worddel, mert az elég nagy részt ad az összpontszámból és relatív könnyű.


A PowerPoint/weblap nem nehéz, de van, hogy adnak egy nagyon aprólékos rajzolós feladatot. Én ezt a végére hagynám, nehogy a nehezebb és többet érőkre ne jusson idő.


Excelből azok a nagyon alapok, amiket az első is leírt: MIN, MAX, SUM, HA, SZUMHA, DARABTELI, DARAB, FKERES, INDEX és HOL.VAN. Ezek szinte mindegyikben előkerülnek.


Accessre nem lehet ilyen egyszerű mintát adni, ott mindig feladattól függ, hogy mi kell hozzá. (Group By, Count, rendezés szinte mindig van). Mindig olvasd át az összes feladatot, mert sokszor van, hogy a végére betesznek (a nehezek után) egy könnyebb feladatot.


De egyébként én is kíváncsi vagyok: ha az egyetem miatt fontos az érettséig, hogyhogy csak két napod van rá? Nem beszólásként, csak tényleg érdekel. :)


Ha van konkrét kérdésed, írj.

2018. máj. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hogy érzed? Szerintem nem volt olyan nehéz, én közepesnek találom. Végül úgy tanultál ahogy leírtad?

#1

2018. máj. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Sajnos munka mellett nem volt időm tanulni, természetesen a lustaságom is közrejátszott. :D

Ha nem sikerül, akkor októberben megpróbálom újra, de arra már normálisan felkészülök.

-

Nehezebbre számítottam, szerintem könnyű volt. Még 2 napot tanultam volna rá és 90%+ simán ment volna. :D

Igen, úgy tanultam. :)

2018. máj. 17. 17:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!