Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Aki emelt biológiára és emelt...

Aki emelt biológiára és emelt kémiára készült, azok mennyi időt fordítottak rá napi szinten?

Figyelt kérdés
Érdekelne a korotok, hogy hova készültetek tovább tanulni, illetve mennyit készültetek rá otthon önállóan. Esetleg a mozaikos, villányi könyveken kívül mit ajánlotok??

2018. máj. 17. 15:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát én jártam kémiából előkészítőre szombatonként, ami 4 óra volt, illetve mindkét tárgyból magántanárhoz. 11-ben kezdtem el járni kémiából heti 2x2 órát, 12-ben ez lecsökkent heti 1x2 órára, bioszból heti 1x1,5 órát jártam tanárhoz.

Ezen kívül mindennap muszáj volt vele foglalkoznom pár órát, mert vagy faktra kellett, vagy a tanároknál volt feladva csomó házi.


Sajnos a mi sulinkba gyenge a kémia oktatás (és ezt nem azért mondom, mert lusta vagyok), ezért nálam elengedhetetlen volt a különtanár és az előkészítő. Plusz jobb is, hogy ha minél több szemszögből meg tudod hallgatni, hogy ki hogy csinálja pl a számolásokat :)


Bioszból ismétlésnek mindenképp ajánlom Nagy Etele összefoglalóját, az utolsó héten az írásbelire már csak abból tanultam. Évközben még a Panemsuli biosz könyve jó.

Kémiából szerintem a mozaikos, és a villányi ötösöm + tankönyv és munkafüzetek tökéletesen lefedik a követelményrendszert.

2018. máj. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Én még nem érettségiztem (11.-es vagyok), de én is emelt bioszra és kémiára készülök. Orvosi a cél.


Én 9-10.-ben eljártam bioszból érettségi előkészítőre. Ezekre nem nagyon tanultam, de jó volt hogy meghallgattam az anyagot többször is, illetve jegyzeteltem. Idén ÖKTV-ztem bioszból, egész jó helyezésem lett. Amíg az OKTV-re készültem "rá voltam kényszerülve", hogy tanuljak, szóval átvettem az egész anyagot, gyakoroltam a tanárommal, aki hajtott, mint egy lovat, de nem bánom :D. Szóval idén bioszra napi 1-2 órát fordítottam mondjuk, ha széthúzzuk a teljes tanévre (mert év elején kb semmit nem tanultam, versenyidőszakban meg volt hogy 3-4-5 órát is). Én a mozaikos könyvekből tanulok (11 és 12) illetve az Érettségi témakörök vázlata biológiából c. könyvből.


Kémiából idén jártam el érettségi előkészítőre. De ebből elég rosszul állok, ahhoz képest, hogy tavaly amikor felvettem faktnak mit terveztem el. Úgyhogy nyáron is fogok vele foglalkozni. Ha egész évre nézzük, akkor szerintem napi negyed-fél óra lenne, vagy még annyi sem.

Kémiából is a mozaikos könyvek (9.-es, 10.-es és 11-12 érettségi könyv és feladatgyűjtemény), meg persze az Ötösöm lesz.


(A könyvajánlókra én is kíváncsi vagyok)


17/L

2018. máj. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Bioszból sajnos nem tanultam rendszeresen,mert a tanárunk mindig havonta iratot egy nagyobb anyagból,de nem kellett óráról órára készülni pl felelésre. Mozaikos könyvekből tanulunk,jegyzeteltünk órán,és sok feladatlapot meg is oldottunk. Nem lett kiemelkedően jó sajnos az írásbelim,90% felett szerettem volna írni. Sok dolgot nem értettem,sok figyelmetlenségi hibám lett,aminek köze nincs a biosz tudásomhoz. :(



Kémiából úgyszint Mozaikosból tanultunk,volt egy nagyon jó tanárunk,szerettem a kémiát,egy hullámhosszon voltunk. Következett egy tanárváltás így utolsó évben,nem tudtam követni a gondolatmenetet,lecsúsztam sajnos a süllyesztőbe.

Kémiából rengeteget kellett volna számolni,gyakorolni. Nem tettem. Ez meg is látszik sajnos az érettségimen,nagyon elrontottam az írásbelit.


Kémiából mindenképpen kell a külön tanár,hacsak nem kiemelkedően jó a sulidban a kémiaoktatás.

Bioszból néha le kell ülni,és tanulni kell.Nagyon fontos az is,hogy élvezd,lásd meg biológiában a szépséget,és minden sokkal könnyebb lesz.( Én pl. az emberi testről minden apró infót szívtam fel az agyamba. Néha a nagyobb összefüggéseket nem értettem/és nyilván,inkább ezt kérdezik érettségin/ viszont ijesztő milyen adatokat és érdekességeket megjegyeztem. )


Idén érettségizem. Ez így érettségi előtt nagyon kemény időszak,mindenből kell készülni,és nagyon jó pontszámok kellenek.Hétvégéken rendszeresen napi 50-100 oldal bioszt néztem át,hogy átismételjek mindent írásbelire.

2018. máj. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Aszem a leglinkebb válasz ez lesz: semmit. ><


Az írásbelire nem igazán készültem, még jóval előtte az OKTV-re néztem át mindent (nem jutottam tovább sajnos), azt frissítettem fel egy összefoglaló könyv-átolvasással. nem hivatalos eredmény 81/100 lett így -> ezerszer rosszabbra számítottam.


A panemsulis bioszkönyv a tuti befutó szerintem, bár az csak az írásbelire, meg az OKTV első fordulóra, az emelt szóbeli kicsit rafkósabb. Ez nem tartalmaz annyi példát és kísérletet.


Szerintem a mozaikos könyv bőven elég, arra ügyelj hogy az apró infókat is jegyezd meg pl. amit összerizsáz az asztmáról pár sorban. Általában ilyen szőrszálhasogatás megy a szóbeliken.

2018. máj. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Én idén érettségiztem.

Bioszból évközben sokat versenyeztem, és mindig sokat tanultam erre a tantárgyra. A hangsúly talán nem is a mennyiségen, hanem a rendszerességen van. Én mindenféléből tanultam: versenyekre a Szerényi-Fazekas féle kétkötetes lexikonból, egyébként a mozaikokból, a panemsulis bioszkönyvből és érettségire a Nagy Etele-féle jegyzetből.

A szóbeli szerintem jóval húzósabb, mint az írásbeli, előtte átolvastam a 130 tétel biológiából című könyvet, illetve a Sebőknés esszéket tartalmazó könyvből néhányat, így végül 92%-ot értem el.

Kémiából pedig az a titok, hogy addig kell gyakorolni a számolásokat a Villányis Ötösöm lesz kémiából, amíg nem hánysz tőle. De tényleg. Marha sokat kell gyakorolni. Elméletre pedig szerintem a mozaikos 11-12-es összefoglaló könyv bőven elég. Ez pedig 85-86% lett.

Ja, és mindkét tantárgyból fontos, hogy feladatokat oldj meg. Munkafüzetekből, régebbi érettségikből.

Sok sikert!:)

2018. jún. 12. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!