Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szakdolgozat konzulens fel...

Szakdolgozat konzulens fel szokta ajánlani, hogy tegezze a hallgató?

Figyelt kérdés

Nem ilyen 50 év felettire gondoltam, hanem ilyen 30-40 körüli oktatókra.

Ha felajánlják, illik "elfogadni"?


Tapasztalatokra lennék kíváncsi! :)



2018. máj. 20. 23:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Abszolút tanárfüggő. Voltak akiket órán is lehetett tegezni (30-45 körüliek), míg voltak olyan tanárok akik minket hallgatókat is magáztam pedig 40 alatt voltak. Alapszakon kb 40 éves volt a konzulensem, mesteren idősebb (45-50?), de egyik se ajánlotta fel. Akik viszont mondták órán hogy tegezzük azokat tegeztük, illik elfogadni, de nincs semmi ha magázod.
2018. máj. 20. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 nemaRendőrség ***** válasza:
32%
Lel, én voltam nála házat felújítani, meg párszor bebasztam vele anno.
2018. máj. 21. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tapasztaltam, vagy felajánlja a kurzusán az egész csoportnak/évfolyamnak vagy nem, csak szakdolgozat konzultációja miatt nem szokták.

Ha felajánlja, akkor igen, illik élni vele.

2018. máj. 21. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én olyanról még nem hallottam, aki a szakdolgozati konzultáció miatt ajánlotta volna fel. Akivel azelőtt is lehetett tegeződni az óráin, azzal azután is, de aki azelőtt is magázódott, az nem kezdett el senkivel tegeződni emiatt.
2018. máj. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is csatlakozom. Nálunk a többség már órán felajánlotta (akár a 40-50 közöttiek is), de aki nem, az konzultáción sem tegeződött. De szerintem is illik elfogadni.
2018. máj. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 nemaRendőrség ***** válasza:
100%
Miért lettem lepontozva? Annak ellenére, hogy tudom, hogy nem ez az átlagos az igazságot írtam le.
2018. máj. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Illik elfogadni. A mostani 30-40-es oktatók az a generáció, akiknek többnyire már a tegeződés a természetes közeg, így nekik könnyebbség hivatalos, magázódó hangnemről tegeződésre váltani. Órákon, előadás alatt ugye a hallgatót ritkán szólítja meg közvetlenül, de konzultációnál 1-1 kommunikációban már többször belefuthat, hogy "írd így", "próbáld ki így", stb. Ez magázódva kevésbé komfortos.

Hallgatóként, ha ez fura, köztes megoldásként egy "szervusz tanár úr" típusú hozzáállással a tiszteletet is megadod, és a tegeződés is megmarad.

2018. máj. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!