Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Elfelejtettem h magyarból is...

Elfelejtettem h magyarból is kell szóbelizni. Holnap érettségi. Na most mit csináljak? 40 tétel egy nap alatt? Mégis hogyan?

Figyelt kérdés
2010. jún. 15. 07:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

elfelejtetted??:S

LOL

2010. jún. 15. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%
Először is, ne itt pötyögj a gépen. Másodszor is, ne pánikolj, nyugi, nincs még veszve semmi. Nem hordalak le, azzal most nem mész semmire:D Olvasd végig a tételeket. Meglátod, lesz benne olyan, amit ismerősnek találsz. 4 éven keresztül, ha tanultál, akkor nem lehet olyan nagy a baj. Én a nyelvtanra mennék rá, abból vannak szabályok is. Irodalomhoz kapsz segítséget legtöbb tételhez. Valami csak rémlik az életrajzokból. Én például az izmusokat kaptam. Mikor megláttam a tételt, elkezdtem pánikolni, nem sokat tudtam belőle, jobban örültem volna egy életrajznak. Kaptam vagy három könyvet, és bennük volt az egész tétel:D Sok sikert, menni fog:D
2010. jún. 15. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
39%
jún. 15-én érettségi??? Emberek....
2010. jún. 15. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
50%
Utolsónak: Ezt hogy érted? Fogalmam sincs, hogy mikor van az érettségi, az enyém már több, mint 10 éve volt, nem emlékszem mikor volt. Mért, nem most van?
2010. jún. 15. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
50%

Én tegnap a nőgyógyászhoz felejtettem elmenni, de tényleg. Van ez így, hogy az ember elfelejt dolgokat.

Na de egy érettségit? :-))

Súlyos

2010. jún. 15. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
100%
"A 2010. május-júniusi érettségi vizsgák esetében az írásbelik május 3-án kezdődnek, és május 25-ig tartanak, a szóbeli vizsgák emelt szinten június 3-9. között, középszinten június 14-25. között lesznek."
2010. jún. 15. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
83%
Egyébiránt, ha a szóbelit el is felejtetted, az írásbelire gondolom készültél, esetleg már túl is vagy rajta. Akkor abból, amit írásbelire megtanultál, tudsz szóbelizni is. Nem?
2010. jún. 15. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
sajnos magyarnál pont semmire nem megy az írásbelivel, mert az csak szövegértés. keress rá neten a tételekre, mindegyiket legalább egyszer figyelmesen olvasd át, és ha van időd még később, akkor térj vissza a nehezebbekre.
2010. jún. 15. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Én tegnap szóbeliztem. Nem volt olyan nehéz. De azért tanuljál, mert magyarból nincs segítség.

Egyébként magyar írásbeli érettségire nem lehet készülni.

2010. jún. 15. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
79%

Eleve van olyan tétel, amire nem is kell tanulni. (elemzés)

Vedd elő a könyveid, füzeteid és a tételsort, és minden tételt olvass át. Max. 10-15 percet szánj egy tételre, figyeld az időt. Minden tételből írj ki 3-5 kulcsgondolatot, ne többet. Aztán attól függően, hogy mennyi iőd van, menj végig rajtuk még egyszer, kicsit tüzetesebben, próbálj megjegyezni dolgokat. Számold ki, mennyi idő jut egy tételre és annál többet ne áldozz rá.

Reggel a kiírt kulcsgondolatokat olvasd át (útközben vagy várakozás közben) és próbáld meg mindegyiket kiegészíteni.


És nyugi, én pont magyaron olyan tételt húztam, amire nem készültem, mégis meglett az ötös :) Jófejek ilyenkor már a tanárok, négy évig szívattak, most már nem fognak.

2010. jún. 15. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!