Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 21-25 évesek, akik nem tanulta...

21-25 évesek, akik nem tanultak tovább! Nem zavar, hogy mostanra akár meg is lehetne a diplomátok?

Figyelt kérdés

Persze a kor az csak egy következtetés, mert vannak szakok amik kétszer olyan hosszúak, illetve nem biztos, hogy átmész mindenből elsőre, év halasztás stb.


De aki most 21-25 éves, azt nem zavarja, hogy mostanra akár lehetne egy diplomája, ha továbbtanul akkor?


Csak azért kérdezem, mert én úgy vettem rá magam az egyetemre, hogy elképzeltem ahogyan 3 év múlva otthon ülök és nézek ki a fejemből és valamilyen átlagos munkával talán nettó 120-at megkeresek, és semmi életcélom. Persze egyetem nélkül is ki lehet tűnni, csak én magammal szigorúbb vagyok.


Illetve a bátyám is már 22 éves, akinek se szakmája se érettségije, mert helyette a csajozást és a bulizást választotta. Nem dolgozik, egész nap csak otthon alszik/játszik a házban amit a feneke alá tettek. És belegondoltam, nem rossz neki, hogy mára már lehetne egy diploma a kezében, ha nem a kicsapongó bulizós életet választja?

Vagy milyen érzés lehet neki, hogy a kisebbik testvérének (ha minden jól megy) lesz egy diplomája mire ugyanennyi idős lesz mint most ő?

Megkérdeztem tőle, de flegmán vállat vont.


Ti mit gondoltok? Bánjátok, hogy nem mentetek egyetemre? Mit értetek el azóta, és milyen diplomát szeretnétek/szerettetek volna megszerezni?



2018. máj. 26. 10:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%

Én nem bánom, hogy nem mentem egyetemre. Egészségügyi diplomát szerettem volna, ehelyett elmentem egy 2 éves eü. okj képzésre, és Ausztriában dolgozom kórházban, ahol az okj-s papíromat elfogadják “diplomaként”, így 1800 eurót keresek. Győr mellett élek, ingázok. Vonattal 45 perc az utam.

21N

2018. máj. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
31%

#1 Szerintem szuper ügyes vagy.


Én azt bánom, hogy diplomát szereztem. Helyette mehettem volna pénzt keresni.

2018. máj. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Én a diplomát afféle befektetésnek élem meg. 3 év alatt valóban össze lehet gyűjtögetni egy kisebb összeget, de magasabb végzettséggel hamarabb megszerezhető majd az az összeg remélhetőleg.
2018. máj. 26. 11:10
 4/15 anonim ***** válasza:
56%
Még nem állták munkába, igaz? Majd megtapasztalod.... külföldi munkával egy év alatt megvan egy vidéki lakás itthon. Tapasztalat.
2018. máj. 26. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
71%

Utolsó azért ez kicsit ferde

Külföldön 500 euró alatt nem kapsz szobát se egy hónapra, és ha csak nem 3000 euróról indulsz hanem tegyük fel 1800ról akkor és még valamit kajálsz is mellé + kis szórakozás egyből ott vagy hogy 1000 marad meg egy hónapban, ami nem kevés DE egy év alatt nem lesz lakásod sehol:)


2 év alatt valószínűbb hogy veszel egy házat vidéken, de a lakások kb mindenhol 6-7 milliótól kezdődnek és ettől csak többe fájnak.

Jó Borsodban nem biztos de egy normálisabb környéken kb így vannak az árak.

2018. máj. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Én már kicsit idősebb vagyok (27), de azért válaszolok. :)


Nem zavar, hogy nincs diplomám, nem is akartam. Tudtam mit szeretnék csinálni és ahhoz felesleges lett volna. Gimit végeztem és utána cukrásznak tanultam tovább. Van életcélom, nem nettó 120 ezret keresek és átlagos munkád diplomával is lehet (nem hiszem hogy nagyon izgalmas lehet annak aki egész nap egy irodában ül és könyvel, jelentéseket készít, bérszámfejt mint ahogy pl a gazdasági diplomával sokan teszik vagy egy ssc back officeban töltik a napjaik bölcsész végzettséggel, hiába fizetnek jól).


Úgy érzem túl nagy feneket kerítenek a diplomának, sokan úgy gondolkodnak hogy akinek nincs az biztos rosszul keres, gyárban robotol, semmi kilátása és csak azért nem diplomás mert túl buta volt hozzá. Ha úgy kellett rávenned magad az egyetemre akkor szerintem nem arról van szó, hogy te olyan nagyon szigorú vagy magaddal csak szimplán benned is megvannak az előítéletek azokkal szemben akik nem diplomásak. Főleg hogy a kicsapongó tanulatlan testvéredből indulsz ki aki otthon hever egész nap de nem gondolsz arra, hogy sokan végeznek el valamilyen szakmát egyetem helyett és igyekeznek karriert építeni hogy megvalósítják a céljaikat.


Nem bánom, hogy nem mentem egyetemre, nem volt olyan szak ami kimondottan érdekelt volna. Szeretek süteményeket készíteni, újfajta recepteket kreálni és kipróbálni, de a kedvencem a torták tervezése. Van benne kihívás bőven, elég érdekes ötletekkel tudnak előállni amit nekem valahogy meg kell valósítani. Nyilván a cukrász munkája is lehet unalmas ha ugyanazt a néhány sütit süti egyfolytában, de egy jól menő cukrászdában nagy hangsúlyt fektetnek arra, hogy folyton új dolgokkal álljanak elő, egyre jobban keresik a mentes sütiket is, ami nem olyan egyszerű hogy akkor cukor helyett megy bele a stevia. Sok lehetőség van a szakmában, rengeteg továbbképzes vagy kurzus elérhető, folyamatosan lehet tanulni és fejlődni. Ennek ellenére nem egyszer belefutottam olyanba, aki lenézte a szakmám, mert hogy mi nehéz van benne, a nagymamája, anyja, anyósa is folyton süt.


Üzletvezető helyettes vagyok, jelenleg az a célom hogy kiköltözhessek Franciaországba (lassan a pénz és a nyelvtudás is megvan, de kellett hozzá néhány év). Nem bántam meg hogy szakmát tanultam, ez érdekelt, ezt akartam tanulni és tanulom folyamatosan tovább. Nem érzem hogy kevesebb lennék, mert nincs diplomám. Szeretem a munkámat és boldogabb vagyok, mintha elvégeztem volna egy szakot ami nem kimondottan érdekelt csak hogy elmondhassam, hogy nekem diplomám van.


2 idősebb testvérem van, mindkettő diplomás, az egyiknél jobban keresek. A másik testvérem Bécsben plasztikai sebész úgyhogy vele szemben nincs esélyem. :D Szüleim azért el akartak küldeni egyetemre, ők rendesen éreztették, hogy csalódtak bennem, de most hogy jól keresek már egyből nem zavarja őket. Elég fura ahogy az emberek hozzá tudnak állani ehhez az egész diploma dologhoz.

2018. máj. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

#4 13 éves korom óta külföldön élek, nem kell kioktatni a külföldi élettel kapcsolatban. Itt is tanultam, illetve az egyetemet is itt végzem majd.

Nekünk még 4 év után sem sikerült magyarba venni egy átlagos családi házat, szóval szívesen elfogadnék pár tanácsot, hogy mit is csinálunk rosszul...


Meg egyébként is. Nem azokra céloztam, hogy valaki elment külföldre egyetem helyett és sok pénze lett, hanem arra aki inkább helyben akar megélni.

De hiába is számoljuk, külföldön is jobban keresel egy diplomával, mint fizikai munkásként. Hiába ott a fizikai munkás annyit keres mint Magyarországon egy diplomás, ugyanúgy te is többet kereshetnél kint a diplomával. Szóval nem nagyon tudok azonosulni az "ott hagyom a sulit mert külföldön szalagmumkásként jól megélek" teóriával.

2018. máj. 26. 12:17
 8/15 A kérdező kommentje:

#6 Köszi a válaszod, valami ilyesmire vártam :)


Igazából régi nagy álmom volt, hogy szakács lehessek. Sosem néztem le a közép végzettségű és a fizikai munkás embereket.

Csak a suli ahova jártam, volt ilyen főzős tanóránk, ahol elvette a kedvemet az egésztől a túlhájpolt "híres" skót szakácsnő. Azóta valahogy kiábrándultam belőle, és megtetszett egy másik ág, amiből ki is derült hogy tényleg jó vagyok. Azt viszont csak felsőoktatásban lehet tanulni. Vagy lett volna egy ilyen OKJ féleségnél is lehetőségem, ami 2 éves lett volna. Viszont egy BSc diploma meg már 3 éves, szóval úgy döntöttem inkább azt választom.

Sosem volt nekem se tervbe a diploma és az egyetem, de most elkezdett ez foglalkozni. És a testvéremre tényleg nem nézek jó szemmel, mert az ég világon tényleg semmi életcélja, és nem tesz semmit a megélhetésért. Várja innen onnan a segítseget. Szólva is lett neki, hogy gyere ki dolgozni, 400 ezret megkeresel 8 órában lazán.. De nem. Mindig mondjuk, hogy ha már nem akar dolgozni, legalább tanulna és megjönnek a kedve valamihez. De még az se. Meg próbálok is kicsit felülkerekedni rajta, mert hiába a fent leírtak, mindig is az árnyékában voltam a szüleink szemében. Szóval szeretném megmutatni mit is tudok, mert nagyok az álmaim, én pedig merek is nagyokat álmodni.

2018. máj. 26. 12:28
 9/15 anonim ***** válasza:
11%

"elképzeltem ahogyan 3 év múlva otthon ülök és nézek ki a fejemből és valamilyen átlagos munkával talán nettó 120-at megkeresek"


Na ilyen diplomát tényleg nem éri meg letenni. Ellenben egy jó, keresett diplomát mindnekepp. Gondolok itt pl mérnöki, informatikai oklevelekre. A fizetesed is kiemelkedő lesz, nem fizikai munka, és ha kijutsz külföldre akkor tényleg megvan 1 év alatt egy vidéki lakás ára. Szakmunkaskent ahogy előttem is leirtak, inkább 2 év szükséges.

2018. máj. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
9-es te nem tudsz szöveget értelmezni
2018. máj. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!