Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 21-25 évesek, akik nem tanulta...

21-25 évesek, akik nem tanultak tovább! Nem zavar, hogy mostanra akár meg is lehetne a diplomátok?

Figyelt kérdés

Persze a kor az csak egy következtetés, mert vannak szakok amik kétszer olyan hosszúak, illetve nem biztos, hogy átmész mindenből elsőre, év halasztás stb.


De aki most 21-25 éves, azt nem zavarja, hogy mostanra akár lehetne egy diplomája, ha továbbtanul akkor?


Csak azért kérdezem, mert én úgy vettem rá magam az egyetemre, hogy elképzeltem ahogyan 3 év múlva otthon ülök és nézek ki a fejemből és valamilyen átlagos munkával talán nettó 120-at megkeresek, és semmi életcélom. Persze egyetem nélkül is ki lehet tűnni, csak én magammal szigorúbb vagyok.


Illetve a bátyám is már 22 éves, akinek se szakmája se érettségije, mert helyette a csajozást és a bulizást választotta. Nem dolgozik, egész nap csak otthon alszik/játszik a házban amit a feneke alá tettek. És belegondoltam, nem rossz neki, hogy mára már lehetne egy diploma a kezében, ha nem a kicsapongó bulizós életet választja?

Vagy milyen érzés lehet neki, hogy a kisebbik testvérének (ha minden jól megy) lesz egy diplomája mire ugyanennyi idős lesz mint most ő?

Megkérdeztem tőle, de flegmán vállat vont.


Ti mit gondoltok? Bánjátok, hogy nem mentetek egyetemre? Mit értetek el azóta, és milyen diplomát szeretnétek/szerettetek volna megszerezni?



2018. máj. 26. 10:47
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Egy év fizujából max Borsodban lesz lakásod. Vidéken nyugat Mo-n van ahol 15 misitől kezdődnek a kis panelok. Tégla lakás meg 20 alatt nincs is
2018. máj. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

#9 Azt arra értettem, hogyha nem mennék egyetemre, helyette dolgoznék egy gyárban és rossz lenne visszagondolni 3 év múlva hogy "Ohh idén lett volna meg a diploma".


Egyébként mérnökinfót fogok tanulni. Legalábbis ahhoz hasonlót. (Azért így mondom, mert nem pont ez a neve, és pár modul különbözik mert nem Magyarországon járok majd egyetemre mint már említettem. Viszont ahhoz van a legközelebb a magyar oktatásban.)

2018. máj. 26. 13:31
 13/15 anonim ***** válasza:
92%

ma 13:31


26 éves vagyok, ugyanebből az okból vagyok mérnökinfon, pedig nem rossz a fizetésem. 6 éve egy gyárban dolgozok, most ott szakmunkásként, és 220 ezer forint alatt nem keresek túlóra nélkül se, de inkább jellemzőbb volt előző évre a 250-300 (most már nem túlórázok sokat, többek között a suli miatt), ami itthon nem olyan rossz. De belegondoltam, hogy 10 év múlva is minden nap ugyanazt az utat fogom megjárni, minden nap ott bent ugyanazt a megunt és idegőrlő munkát fogom csinálni olyan környezetben, ahol a "jé esik az eső" meg a "hogy vannak az unokák?" és társai semmitmondó szövegek ismétlődése a legmélyebb beszélgetés, és egyből kapok motivációt a továbbtanulásra.


Egyszerűen unalmas így az élet.

2018. máj. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Nem kell leszólni az ssc-t, nem csak IT helpdesk létezik. Egyre több külföldi cég köt szerződést Magyarországon, mert olcsóbb a munkaerő. Nincs diplomám. És büszke vagyok. Az itthoni állami szakok választéka siralmas, nem akartam bölcsész mekis lenni. Elkezdtem az egyetemet, de abbahagytam, és nem bántam meg. Felsőfokú német és középfokú angollal, szimpla erettsegivel 250 nettot keresek itthon multinál, és imádom amit csinálok. Egy külföldi cégnek vagyunk a HR osztálya, illetve annak egy része. Igenis lehet jó egy ssc munka is. Ezzel a tapasztalattal plusz a nyelvekkel pedig két három év múlva bátran válthatok, diploma nélkül is. A papír nem minden, szerencsére manapság inkább a tudás számít.
2018. jún. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Én nem tanultam tovább, csak érettsegim van és egy szakmám, már 10 munkahelyem volt, jelenleg is munkát keresek. Nem azért nem tanultam tovább mert ne lett volna életcélom, hanem azt vettem észre magamon, hogy egyre többet felejtek. Nagyon sok dolog amit tanultam vagy gyakoroltam, anno a közéiskolában is csak arra a hétre keringett a fejemben, de amikor írtunk belőle vagy vizsgázni kellett belőle, már akkor is eléggé darabosan állt össze. Na most az egyetemen ha tanulok, ott is jó lenne hosszú távon visszaemlékezni dolgokra, legalább a holnapi tanulás függjön össze a tegnapival hogy legyen látható eredménye. Ezek után otthagytam az egész iskolarendszert és én magam döntöttem úgy hogy elmegyek szalagmunkásnak vagy napszámba járok. Ha felásom a kertet, annak legalább 2 hónap múlva is látom az eredményét.
2019. jan. 22. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!