Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jogos a kétségbeesés? :/

Jogos a kétségbeesés? :/

Figyelt kérdés

Szeptemberbe fogok menni egyetemre ,mérnökinformatikus szakra(az Óbudaira) és a helyzet az ,hogy nagyon tartok tőle..


Igazából ez azért van,mert a testvérem egy zseni,ano 91%-os emelt matematikája lett érettségin és az összes tantárgya 90% felett lett "csak" a fizikája lett 80%,úgyhogy 4 évben semmit sem tanult.Így hát elment a BME-re villamosmérnöknek és szeptemberben lesz 4.-ére újra elsős..


Ezzel szemben nekem közel sem lett olyan jó az érettségim.Ezért is egy gyengébb műszaki egyetemet választottam..


Szerintetek nekem lehetséges lesz bukás nélkül megszerezni a diplomát ,ha elég szorgalmas leszek?



2018. máj. 26. 20:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
50%

Az érettséginek semmi köze az egyetemhez. Ezért rossz az oktatási rendszer. Írhat valaki jó érettségit, de utána lehet, hogy rossz szakember lesz. Lehet valaki rossz érettségit ír, pedig ha felvettél volna mondjuk orvosira, akkor később olyan forradalmi dolgokat csinált volna, hogy az egész világot megváltoztatta volna. Én úgy csinálnám az egyetemi jelentkezést. Hogyha te mondjuk orvosira akarsz menni, akkor az orvosi egyetemen kiadnak anyagokat neked, hogy otthon ezt tanuld meg és bemész és ott az egyetemen felvételizel. Ha villamosmérnöknek mész ugyanígy felvételizel, csak természetesen olyan dolgokból ami oda kell. Például, aki mondjuk 2-es magyart, 2-es törit, 2-es angolt csinál, de mondjuk matekból és fizikából egy zseni esélye sincs bekerülni...


Ha a testévred 4. ére "elsős lesz" az azt jelenti, hogy egyetlen egy tárgya sem sikerült eddig. Hiszen, igazából egyetemen nincsennek olyanok, hogy "újra elsős vagy". Most első félévben nem sikerül egy tárgyat. Rendben. Többi sikerült mész tovább. Van ilyen. Olyan is van, hogy valami 3. ára sikerül. Vannak ilyen tárgyak. Megcsinálod ahogy tudod, de azt, hogy azt mondd, hogy újra "elsős" akkor tényleg semmije sem sikerült már 8. féléve. Tehát már azokat a tárgyakat valamit 8x felkellett volna vennie. Mert biztos vannak olyan tárgyak amik keresztfélévben indultak. Vagy minden tavaszi féléve passzív volt? De akkor is már 4x vette a tárgyat és ha jól tudom BME-n már így tanulmányi jogviszony megszünéssel jár.

2018. máj. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Hallottál már a duplázásról? Ha valaki zseni matekból és fizikából, ezért csinál 2db 90% feletti emeltet, az 460+ pont...
2018. máj. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Nem mindig,de sokszor passziváltatott.Szeptemberben meg már fizetősön lesz.


A további válaszokat várom!

2018. máj. 26. 20:52
 4/14 A kérdező kommentje:
2:Hallottam,de nem értem mi értelme van a válaszodnak :D
2018. máj. 26. 20:53
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
Hallottál már róla, hogy nem így pontoznak?
2018. máj. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
9%
Most csak poénból csináltam egy pont kalkulátort 2 emelt 90% ölött. 280 pont. Na hol a 460 te kis zseni? :)
2018. máj. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
89%

Hogy lehet valaki 4. alkalommal elsős?

Ha csak nem úgy nézed hogy általánosban, középben, egyetemen majd msc-n.

2018. máj. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
85%

Pedig két 90%-os emelt tényleg 460 pont.

90x2x2+100=460

Úgy jön ki, hogy van két 90%-os emelted (90x2), mivel duplázol, ezért ezt az egészet meg kell duplázni (ez így már 360), +100pluszpont a két emelt miatt.

Hol lenne ez már 280?


De ezt a negyedjére elsős dolgot nehezen hiszem el, mivel egy tárgyat max. 3x lehet felvenni, utána kirúgnak az egyetemről. Hacsak újra nem jelentkezett a tesó. De amúgy ráépülős tantárgyak esetén simán lehet gyakorlatilag újra elsősnek lenni, csak hát nem ennyiszer.

Viszont az érettségi eredményeknek szvsz semmi köze ahhoz, hogy a későbbiekben ki hogy fog teljesíteni az egyetemen.

2018. máj. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Roflkopter ***** válasza:
100%

#1

Látszik h neked sincs érettségid :D de azért azt meg tudod mondani miért rossz az oktatás


Én 2 éve érettségiztem pont ez volt a helyzet nálam 96% matek 85% fizika emelt +2 nyelvvizsga többi 2es-3as : 452 pont.


A kérdésre válaszolva pedig: az egyetemhez a szorgalom és a tehetség szorzata kell. Tehát ha gyengeelméjű vagy, akkor is el tudod végezni elegendő szorgalommal

2018. máj. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
"mivel egy tárgyat max. 3x lehet felvenn" Ez amúgy nem mindenhol így van, én azért írtam oda, hogy BME-n valószínűleg. Valahol például csak átraknak fizetősre és 6. után rúgnak vagy ki vagy 8. után. Vagy soha. Attól függ mikor kezdtél. Minden évben változik.
2018. máj. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!