Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jogos a kétségbeesés? :/

Jogos a kétségbeesés? :/

Figyelt kérdés

Szeptemberbe fogok menni egyetemre ,mérnökinformatikus szakra(az Óbudaira) és a helyzet az ,hogy nagyon tartok tőle..


Igazából ez azért van,mert a testvérem egy zseni,ano 91%-os emelt matematikája lett érettségin és az összes tantárgya 90% felett lett "csak" a fizikája lett 80%,úgyhogy 4 évben semmit sem tanult.Így hát elment a BME-re villamosmérnöknek és szeptemberben lesz 4.-ére újra elsős..


Ezzel szemben nekem közel sem lett olyan jó az érettségim.Ezért is egy gyengébb műszaki egyetemet választottam..


Szerintetek nekem lehetséges lesz bukás nélkül megszerezni a diplomát ,ha elég szorgalmas leszek?



2018. máj. 26. 20:43
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
A tesód sza..k bele, mert azt gondolja, hogy a "nem tanulok az ötösért" továbbra is folytatódik középiskola után. Nagyon sok ilyen embert láttam egyetemen csúnyán elvérezni. Nem nehéz az egyetem, csak nem kell magasról tenni rá.
2018. máj. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
83%

Nézd, ezeket az egyetemeket nagyobb arányban végzik el a szorgalmasak, mint a zsenik.


Megértem, hogy félsz, én is rettegtem tőle. Komolyan, az egész nyaram egy kétségbeesés volt (nekem ez a szak a műszakin a második dobásom egy használhatatlan diploma után). Végigvettem a matek emeltes anyagot és a fizikát a nyáron a volt tanárommal, mert csak közepeztem matekból és infóból is, a fizika meg nem létező fogalom volt nekem 2 évvel érettségi előttől, tehát az alapjaim megvoltak, de tényleg inkompetensnek éreztem magam, főleg annak fényében, amit a BME-ről mondtak.


Nálam sokkal okosabb emberek úgy potyogtak ki első félév végén, mint a huzat és talán póthéten tudatosult bennem, hogy mi számít igazán és mi fontos egy ilyen (De talán az összes) szakon, mikor egy elmaradásom volt csak, a többiek -a barátaim, akikre felnéztem és akik mellett nagyon kevésnek éreztem magam- meg 3-4-el elmaradva pánikoltak meg kapkodtak meg belebuktak. Csak az kell, hogy leülj és foglalkozz vele és gyakorolj orrvérzésig. És elfogadnod azt a tényt, hogy senki sem zseni egy új anyaghoz, amihez nem elég a józan paraszti ész és neked le kell vele ülnöd bajlódni, meg kell érteni és erre nem szabad sajnálnod az időt, akkor is, ha emiatt a Qpa meg sok más móka felén vagy negyedén veszel csak részt és nem rúgsz be tanszékin, mert másnap reggel neked órád van, vagy egyéb feladatod, amihez egy másnapos ember kogníciója kevés. Nem nagyon magas a ponthatár, de ahhoz elég magas, hogy kijelentsük, hülyét nem vesznek fel, csak lustát meg olyat, akinek az alapok (vagy a lelkesedés és az, hogy tudatában legyen, mit vállalt be) hiányoznak. Szerintem.


Szumma szummárum, 4. féléve nincs bukott tárgyam (jó, volt, hogy egy szabvált beáldoztam, de egyenesben vagyok), mert úgy mentem oda, hogy elfogadtam a tényt, hogy olykor nagyon sok időm rá fog menni erre, nagyon sok küzködéssel és nem hittem el magamról, hogy mindenható vagyok. Amíg egyetemista vagy, jobb, ha kisebb az arcod a képességeidet illetően, mikor már dolgozol, akkor meg jobb, ha kicsit nagyobb, legalábbis nekem ezt mondták.:)


Ne fossál. Csak alázat és józanság és menni fog.

2018. máj. 27. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

*tankörin

Bocs, csak mostanában a tanszék szót többször vesszük (sajna) a szánkra, de ez ilyen.


Amúgy pedig valószínűleg bukni azt fogsz, nem is egyszer. Mindkét szakomon buktam rengeteget, 0 pontosakat is írtam, de semmi baj nincs ezzel, nem lesz világvége, ha valami nem megy elsőre, ez ne szegje kedved és ne rombolja le a lelkesedésed.

2018. máj. 27. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Ha 4. éve járja az elsőt akkor nem zseni az biztos. Amúgy a BME matekhoz elég egy erős közép szint. Gimnáziumban a matek faktos tanárom TZként megiratta velünk a BME első félévét záró zhját analízisből, úgy hogy a fakt csak kb fél éve ment heti 1x2 órában bekünk.


Az az nem rettenetesen nehéz, de azért tanulni kell.

2018. máj. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!