Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Számít valamiben, hogy hány...

Számít valamiben, hogy hány ponttal jutok be egyetemre?

Figyelt kérdés
Vagy ha elérem azt a minimális bejutási ponthatárt, akkor teljesen mindegy, hogy 1 vagy 30 ponttal lesz több?
2018. máj. 30. 16:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Legtöbbször mindegy.

Egyszer hallottam olyanról, hogy a legjobb 10% jelentkezhetett "extra" programba, ahol elvileg extra kiscsoportos foglalkozások, plusz órák, ilyenek voltak, de legtöbbször a kutyát nem érdekel, hány ponttal vettek fel, a lényeg, hogy benn legyél:)

2018. máj. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
teljesen mind1... a nagyon nagyon magas pontszámúak (mondjuk a felső 20 ember) részére szokott lenni itt ott tehetséggondozó program, illetve néhol picit könnyebben kapnak első félévben kolit. de amúgy tökmind1. ha bentvagy, bentvagy
2018. máj. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Akkor jó, a bejutással szerintem nem lesz gond, legjobb 10%-ról viszont álmodni se mernék. :D
2018. máj. 30. 16:54
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Amiről hallottál az a BME-n van, de ott nem a legjobb 10% hanem akinek az átlaga azt hiszem 4.00-4.5 felett van az jelentkezhet ilyenre.

Ők gyorsabban haladnak, és 1 félévvel előbb végezhetnek:)

2018. máj. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
88%
kedves utolsó :D a BME-n is többféle rendszer van. ráadásul nem csak tehetséggondozó programok vannak, de el lehet menni tanszékekre demonstrátornak, segédnek, stb stb
2018. máj. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
88%
4-es, nem a BME-ről hallottam, ezek szerint több helyen is van ilyen - de akkor a kérdezőt ez úgysem érinti.
2018. máj. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan koli ahol a helyek x%-t x pont felett osztják ki és a többibe meg szoc alapon lehet bejutni, de nem befolyásolja az egyetemet.
2018. máj. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Vodafonelive ***** válasza:

Van olyan hely is ahol az adott szakra a legtöbb pontra bejutó az első félévére kap 100 000 forintot. Természetesen vidéki egyetemről van szó és marketing.

Én pl. egy xbox360-t nyertem ezen az egyetemen, mert 12.-es ként nyílt napon nyertem egy kreatív versenyt, ahhoz, hogy megkapjam a konzolt fel is kellett, hogy vegyenek a suliba.

2018. máj. 31. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kollégiumhoz számíthat még a felvételi pontszám, máshoz szerintem nem.
2018. jún. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!