Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Esterházy Péter és Tolnai...

Esterházy Péter és Tolnai Ottó miért lett érettségi tétel?

Figyelt kérdés

Oké, hogy kortárs, meg posztmodern, de annyira zagyva mindkét író műve, hogy az hihetetlen(Esterházy: Pápai vizeken ne kalózkodj! ill. Tolnai: Világítótorony eladó).

Miért kell ilyet betenni a tételek közé? Mindegyiket elolvastam, de erről nem lehet szóbelin hosszasan beszélni. Tolnai "műve" gyakorlatilag egy össze-visszaság, bemutatta az a jelenséget, hogy a semmiről is lehet 150 oldalt írni.

Rengeteg kortárs író van, akiknek érthető a műve, nem értem, hogy miért pont őket kellett választani.

Azért a Borbély Szilárd könyv se volt kutya,de ezek...



2018. jún. 4. 10:18
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Szerintem nekem se lesz 90% felett. A 60 tuti megvan, a műelemzés és a reflektálás sem volt nehéz, azok sok pontot érnek.

De egyébként ha belegondol az ember, elég könnyű megszerezni azt a 60% -ot, pláne, hogy írásbeli meg szóbeli is van.

Nyelvtan tételekkel hogy állsz?

2018. jún. 4. 23:00
 12/20 anonim ***** válasza:

A javítókulcs alapján a verselemzésem azért bőven lehetett volna jobb is (pedig nem tűnt nehéznek a vers). De valóban, a 60% így is meg kell legyen, nagyon csalódott lennék, ha annyi se lenne.


Eddig csak az irodalom tételeket jegyzeteltem ki (elég jól tudok így tanulni), a nyelvtan még hátra van, holnaptól napi 5-öt még kijegyzetelek, aztán szombaton és vasárnap egész nap olvasgatom még (mindet). Te?

2018. jún. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Amúgy a Pápai vizeken ne kalózkodj!-jal én úgy voltam, hogy elkezdtem olvasni, de 2-3 novella után letettem a könyvet (izé, telefont), hogy "ne már".
2018. jún. 4. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Én vegyesen nézegetem a nyelvtan és az irodalom tételeket. Könyvből tanulok, aláhúzogattam a lényeget azt' kezit csókolom. Lusta vagyok jegyzetelni. :D


Minden könyvet elolvastam, a Pápai vizeken ne kalózkodj! című gyöngyszemet is...szenvedtem vele, de nagy nehezen átrágtam magam rajta. Először a Borbély Szilárd könyvet olvastam a három közül, a tételsorban az Esterházy,a Tolnai és a Borbély-mű volt ismeretlen. Amikor a Nincsteleneket olvastam, azt hittem, ennél nincs rosszabb...pedig dehogynem. :D Utána jött még csak a java a Világítótorony eladó és a Pápai vizeken ne kalózkodj! című irományok személyében.Elég nehéz őket dekódolni, pedig én aztán tényleg sokféle művet olvastam már, a Kalevalától kezdve a Fauston át az érettségi tétel Psyché-ig.


A verselemzéshez visszatérve, elvileg van olyan, hogy egyéni szemléletmód, tehát ha érvekkel, példákkal alá tudtad támasztani azt, amit írtál, akkor az el kell fogadnia a tanárnak. Én így tudom, de aztán lehet, hogy csak félreinformálódtam. :D

2018. jún. 5. 00:13
 15/20 anonim ***** válasza:

Én meg az ilyen könyveket elolvasni vagyok lusta. :D


Tudom, hogy van, de hogy is mondjam... szerintem olyan szinten elemeztem, ami még egy középszintű érettségin elmenne, de ide talán kevésnek fogják találni. Persze ez tanárfüggő is. Kapnék rá kb. 20 pontot, 18-at a harmadik részre, 32-t az elsőre, meg még az a 10 (a helyesírásommal nem lehet gond, legfeljebb az írásképnél vonnak le egyet), oszt' 80 ponttal én meg lennék elégedve. :)

2018. jún. 5. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Végül hány pontod lett? Nekem megvan az ötös. :)
2018. jún. 5. 11:07
 17/20 anonim ***** válasza:

88 pont.

Eksztázisba estem. :D

Neked mennyi?

2018. jún. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Nekem 85. :)
2018. jún. 5. 15:59
 19/20 anonim ***** válasza:

Az is jó. :)

Ha előtte kérdezi valaki, én a 80-at is aláírtam volna, szerencsére nem kérdezte. :D

Úgy látszik, mégis tetszett a verselemzésem a javító tanárnak, még nem is ott veszítettem a legtöbbet, hanem az első résznél. Te hol?

2018. jún. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Emelten ?
2018. dec. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!