Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen munkát végezzek a jövőben?

Milyen munkát végezzek a jövőben?

Figyelt kérdés

20/F


Sziasztok!


Szlovákiai magyar vagyok. Amikor megcsináltam a monitort az alapsuliban, nem volt egyáltalán elképzelésem, hogy mi szeretnék lenni ha nagy leszek. Voltak fantáziám, hogy pap, mert feladtam a harcot, mert nem volt szerencsém párkapcsolatban. Akkor a szüleimre hagytam a döntést, és akkor mentem technikus adminisztrátornak. Nem tudtam nagyon válogatni a jegyeim végett is, mert nem jól tanultam 4,5 jegyeim voltak. Most már 4. es vagyok és 5.es kellene lennem, csak rosszul mennek az éveim. 3+2 az iskolám. Már megvan a középiskola végzetségem, és most ez a 2 év érettségi. Még egy évem van. Nem annyira érdekel a szakma, nem tudnám elképzelni hogy ezt a szakmát csinálnám, mert nehéz. Nincs élet célom milyen munkát szeretnék csinálni. Nem tanultam alapsuliban sem, és itt közép suliban sem. Eldöntöttem, hogy elmegyek jogosítványra. Otthon a nagyszüleim és a szüleim azt mondták, “hogy hova akarok én menni, hisz nem tudok semmit, be se fogok nézni a tesztekbe és a könyvbe sem”. Na de megpróbáltam meggyőzni a szüleimet, hogy fizessék ki a jogsit és mondtam, hogy megcsinálom. Akkor kifizették 400-450€ kb volt. Nagyon nem hittek bennem a nagyszüleim hogy megcsinálom, mert hogy eltelt egy nap és hogy bele se néztem a könyve és nem teszteztem. Csakhogy ők nem álltak fölöttem mindig, és nem látták, hogy mit csinálok. 2-3 nap a vizsga előtt azt mondják a nagyszüleim a szüleimnek, hogy hívják fel a tanító nénit, hogy nem megyek vizsgára mert nem láttak tanulni. Nos a szüleim fel hívták. A tanító néni azt mondta, hogy ne próbáljam ott hagyni a jogsit, ha már elkedtem akkor már fejezzem is be. Megcsináltam elsőre, amit nem hidtem. Kimondottan örültem, nem lehet ezt elmondani hogy milyen boldog voltam. Otthon sírtak a nagyszüleim, mert nem hittek bennem.



Ezért írtam le most ezt nektek, mert ugye lebeszéltek volna arról, ami volt a célom, nem bíztak bennem. Csakhogy most nincs célom. Nagyon szeretek utazni autón vagy vonaton. Imádok új helyeket megismerni, járni a világot. Mindig otthon vagyok, és szégyenlős vagyok, jobb lenne olyan munkát keresni ahol emberekkel vagyok körülvéve, hogy szokjam meg az emberi tarsasagot.



Kicsit hosszúra sikerült az üzenetem, arra kérlek titeket adjatok tanácsokat hogy hogyan menjek tovább. Tudom, hogy nehéz megmondani, de leccives segítsetek ☺️


Köszönöm szépen a válaszokat.


2018. jún. 6. 19:31
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!