Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 2018 emelt biológia, kémia...

2018 emelt biológia, kémia szóbelin ki mit húzott? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Kinek hogy sikerült? Milyen volt a vizsgabizottság?

2018. jún. 7. 12:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Én tegnap voltam kémiából szóbelizni. A vizsgabizottság meglepően segítőkész és kedves volt (másodjára csináltam a kémiát és az előző tapasztalatom nagyon negatív volt a bizottsággal kapcsolatban). Szerintem nagyon jól ment, egyszer sem szóltak közbe vagy kérdeztek bele és a végén azt is mondták, hogy nagyon szép volt.


A tételem: telített szénhidrogének általános jellemzése, izoméria, elnevezés, fizikai tulajdonságok változása homológ soron belül, legegyszerűbb alkánon keresztül a kémiai sajátosságok és jellemző reakciók bemutatása, előfordulás, felhasználás.

B tételem: 22-es kísérlet azt hiszem, nem elvégzendő, 9V-os elemmel NaCl-oldat elektrolízise, milyen gázok fejlődnek, ha KI-oldattal és keményítőoldattal átitatott szűrőpapírt rakunk az elektródokhoz, melyik elektródnál, milyen színváltozás következik be, egyenletek stb.

C tételem: meszes és szikes talaj pH tulajdonságai, miért térnek el a semlegestől, milyen kémhatásúak, plusz egyenlettel indoklás.


Remélem tudtam segíteni, sok sikert neked a szóbelikhez! :)

2018. jún. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

A tételek: II. periódus gáz elemeinek összehasonlítása anyagszerkezet szerint + reakciókészség + oxidációs számok

Vascsoport elemei, vasgyártás, acélgyártás

Alkinek jellemzése az acetilénen keresztül

2018. jún. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Ja meg egy negyediknek Az elsőrendű kötések :D
2018. jún. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Az alumínium és a vas összehasonlítása, szintén A tétel, előző kettő voltam. :)
2018. jún. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

A: Fémes kötés jellemzése, kell a st. pot., reakciók, EN, fiz. tul.

B: 12.: etilacetát alkohol és sebbenzin kimutatása lugollal

C: SO3 gyártás 400-500 fokon


Még mindig az előző voltam :D

2018. jún. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Sók hidrolízise, közömbösítés, semlegesítés, sav-bázis titrálás


Újabb A tétel :D

2018. jún. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
84%

Kedvesek voltak. :)

Bioszon A tételemnél a baktériumokról kellett beszélnem, vagyis inkább a prokarióták felépítéséről, meg hogy milyen vírusos betegségek vannak, hogyan védekezünk ellenük.

B tételemnél idegsejtekről kellett beszélnem, de főleg hormonrendszer volt, agyalapi mirigy + hormonjai, akkor a mellékvesekéreg hormonjai, negatív visszacsatolás.

2018. jún. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 csingilingg84 ***** válasza:
100%

Tegnap volt a kémia:A tétel: kovalens kötés és a molekulák - kovalens kötés, szimmetria, típusok, jellemzok példával, molekula, terszerkezet és polaritás fuggese példákkal B tétel: 26. kísérlet C tétel: két szén és két oxigenatomot tartalmazó szerves vegyület forraspont parositasa (98, 118, 198) miért azok? :)


Ma meg a biosz: A tétel: populaciok és evolúció volt, születési-halálozási ráta, számolás, genetika, evolúció (adaptív, nem adaptív). B tétel: meg novenyelettani kísérletek, na az nagyon k*** volt😭😭😭

2018. jún. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Kémia A tételek még:

H2SO4 és HNO3 összehasonlítása, kb. minden kell, reakciókhoz egyenlet

Egyszerű funkciós csoportot tartalmazó, szerves oxigén tartalmú szénvegyületek jellemzése (funkciós csop., fiz.tul., sav-bázis tulajdonságok, jellemző reakciók)

Keményítő, cellulóz összehasonlítás

2018. jún. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Én kémiából a 14. tételt húztam.

A része: vascsoport elemei, vas-és acélgyártás

B: CaC2 + H2O reakciója, a termék egy részét elégetem, másik részét brómos vízbe vezetem.

C: KNO3 és NaCl forrón telített oldatát 0 fokra hűtöm. Milyen hasonlóságot és milyen eltérést tapasztalok?

2018. jún. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!