Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Előrehozott informatika...

Előrehozott informatika érettségivel kapcsolatosan felmerülő kérdések (? )

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A következő kérdésekben kérném a szíves hozzáértő, tájékozott embertársaim segítségét.


Egy kis történet:


Informatika szakra járok, szakiskolában. Nemrégiben előrehozott emelt szintű (közismereti) informatika érettségit tettem (egyenlőre még csak az írásbelin vagyok túl, és matematikailag már csak egy erős 4-esem lehet). Viszont nem a várt eredményeket értem el.


A kérdés(ek):

Ebből kifolyólag érdekelne, hogy lesz-e lehetőségem a fenti eredményt 5-ösre javítani? Sajnos azt olvastam, hogy az előrehozott érettségiből csak szintemelő vizsgával lehet javítani, javító vizsgát nem lehet tenni? (Az előző ügye azért érdekes mert emelt szintél , hogy csináljak szintemelő vizsgát :D)Természetesen szkeptikus vagyok a fenti állítással kapcsolatban ezért kérdezem, hogy vizsgadíj ellenében a legközelebbi érettségi időszakban van lehetőségem a már említett jegyet kijavítani, vagy kénytelen leszek elfogadni, hogy ez életem végéig bennmarad a bizonyítványban? (Igen, tudom, hogy ha lenne rá lehetőség akkor is csak törzslapot kapok de ezt csak a kötelező tantárgyakból tudom biztosra, előrehozott érettséginél a kérdés adott)



2018. jún. 9. 13:53
 1/5 anonim ***** válasza:

[link]


Eszerint tényleg csak szintemelőre van lehetőséged...

2018. jún. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Anyit módosítanák, hogy rosszul használtam egy kifejezést, tehát nem javító hanem ismétlő vizsgára gondoltam. És arra vagyok kiváncsi, hogy mivel emelten írtam az érettségit még is, hogy lehet abból "csak szintemelőt" csinálni? Lehet, hogy valami jogi fogalmat nem látok át megfelelően de jelenleg ez gy nagyon zavaros.
2018. jún. 9. 15:15
 3/5 anonim ***** válasza:
Emeltről sehogy sem szintemelőzhetsz, viszont egy dolgot tehetsz ha biztos vagy benne hogy jövőre jobban sikerülne... Nem mész el szóbelizni és akkor olyan mintha az egész meg sem történt volna.
2018. jún. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Amíg van tanulói jogviszonyod, és nincs érettségi bizonyítványod, addig nem tehetsz ismétlőt, csak szintemelőt, viszont azt ingyen.

Ha lesz érettségi bizonyítványod, akkor tehetsz ismétlőt középszinten, pénzért.

Ha szintemelőt teszel, akkor választhatsz, melyik jegyedet írják a bizonyítványba, és melyiket külön tanúsítványra. Ha nem teszel, akkor mindenképpen benne marad életed végéig, hacsak el nem égeted. A későbbi ismétlő már tanúsítványra kerül.

Véleményem szerint informatika szakosként bátran állj neki az emelt szintű felkészülésnek. A szóbeli alig nehezebb a középszintnél, a gyakorlati a programozásban különbözik, a többi témakört egy kicsit magasabb szinten kell tudni.

2018. jún. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
bocsánat, nagyon figyelmetlen voltam, azt hittem, középre mentél. Ha már eleve emeltet tettél, akkor sajnos nincs semmilyen lehetőséged, csak az érettségi után.
2018. jún. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!