Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » ELTE-BTK, ha egy vizsgát...

ELTE-BTK, ha egy vizsgát felvettem, de nem jelentem meg rajta, akkor beleszámít az érdemjegyszerzési lehetőségbe?

Figyelt kérdés
A megjelentnél X van, míg a beszámít a vizsgákba topiknál pipa. Oké, akkor beszámít a neptun szerint, de én úgy tudom az nem minősül érdemjegyszerzési kísérletnek, amin nem jelentél meg. Így úgy tudom hivatalosan nem számít bele a 4 vizsgaalkalomba/jegyszerzési lehetőségbe.

#jegy #vizsga #ELTE #tanulmány #BTK #Neptun #ELTE-BTK #érdemjegyszerzési kísérlet
2018. jún. 11. 22:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
70%
Beleszámít sajnos.
2018. jún. 11. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Miért nem jelentél

meg? (Nem lehetett leiratkozni?)

2018. jún. 11. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Igen, már nem tudtam leiratkozni és közbe jött valami. De nekem azt mondták nem számít bele. Ti mire alapozzátok azt, hogy beleszámít?
2018. jún. 12. 09:19
 4/14 anonim ***** válasza:

Hú kérdező, látszik, hogy BTK-s vagy. Eleve a Neptun kiírja neked, hogy beleszámít, de akár vehetnéd is a fáradtságot és beírhatnád a Google-be, hogy ELTE BTK Tanulmányi és Vizsgaszabályzat, és meg is találnád azonnal. De tessék, kikerestem neked:

ETVSz 51.§

(7) Ha a hallgató a vizsgán igazolatlanul nem jelenik meg és

nem élt a vizsgahalasztás lehetőségével, akkor a vizsgája

eredménytelen vizsga. Igazoltnak kizárólag az a távollét

tekinthető, amely hallgató önhibáján kívül, igazolható

külső körülmények miatt következett be. Az igazolt távolmaradás vizsgahalasztásnak minősül.

2018. jún. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Eredménytelen, de azt nem írja, hogy beleszámít az érdemjegyszerzési kísérletbe, és itt csak az számít. Érted okoska utolsó?
2018. jún. 12. 10:14
 6/14 anonim ***** válasza:
66%
Csak egy kicsit gondolj bele: szerinted mit jelent az, hogy eredménytelen vizsga? Nagyon nehéz a felfogásod... Ha nekem nem hiszel ballagj be szépen a tanulmányi osztályra és kérdezd meg.
2018. jún. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

"A felvett, de nem teljesített (elhagy

ott) tanegység

a tanulmányi ösztöndíj mértékét

befolyásolja, valamint számít a kredittúllépésnél, a háromszori tárgyfelvételnél (kivéve, ha

előfeltétel miatt nem teljesítette), de nem számít az érdemjegyszerzési kísérletekbe. "

"A felvett, de elégtelen érdemjeggyel zárt tanegység

a tanulmányi ösztöndíj mértékét

befolyásolja, valamint számít a kredittúllépésnél is, tehát beleszámítódik az érintett

tantárgy kreditértéke a diplomához kötelező kreditszám felett ingyen elvégezhető 10

s

zázalékba (alapképzés esetén 18 kredit, mesterképzés esetén 12 kredit), illetve jegyszerzési

kísérletnek számít. "


Érted már mi a gondom? Mert ez így nem elhagyott szerintem, de közben meg nem kaptam rá érdemjegyet így valószínűleg mégis annak számít és így viszont nem számít bele. Gondolkodj te... nem véletlen kérdezem, nem kell lekezelőnek lenni, ez pont, hogy nem az intelligenciádra utal.

2018. jún. 12. 10:43
 8/14 anonim ***** válasza:

Igen beleszamit es ha nincs orvosi igazolasod az adott naprol a neptun kiir neked vizsgaidoszak vegen 4500 forintnyi “birsagot.”

Nekem is volt ilyen onnan tudom pontosan .

2018. jún. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Beleszamit termeszetesen. Eggyel kevesebb lehetoseged van mar. Amit bemasoltal az pedig annyit jelent, hogyha felveszel egy targyat, de vegul nem teljesited az adott felevben, akkor maga a felvetel (targyfelvetel) nem szamit erdemjegyszerzesi kiserletnek.
2018. jún. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Utolsó, igen, az azt jelenti. De kaptam biztos választ és nem, nem számít bele, rosszul tudjátok. Az nem számít érdemjegyszerzési kísérletnek, ha nem mész el a vizsgára. Ha felvetted, ha nem, nem számít. De azért köszi a válaszokat, még akkor is, ha pontatlanok voltak :)
2018. jún. 13. 19:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!