Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Akik szeretik a törit, miért...

Akik szeretik a törit, miért élvezik hogy be kell seggelni x db évszámot, meg egy csomó eseményt aminek a nagy része nem is igaz?

Figyelt kérdés
2018. jún. 15. 17:16
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
48%
Honnan tudod hogy nem igaz? Például?
2018. jún. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
65%

Nagyfokú tudatlanságra vall, hogy ha a történelmet hazugságok halmazának tartod.


A történelem az egyik legfontosabb tantárgy. Ha nincs multad akkor nincs jelened és a jövőd is bizonytalan. Valószínűleg rossz technikával tanulsz. A történelem láncolatában van logika, az évszámokat meg igazán könnyű megjegyezni. (megjegyzem: mióta mobiltelefonok vannak azóta az emberek nem jegyzik meg a telefonszámokat, szerintem ezért is nehéz az évszámok megjegyzése).

2018. jún. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
82%

Van, akinek nem kell "seggelni". Én az eseményeket első-egy két olvasásra megjegyeztem, szerintem érdekes a történelem. De felnőtt fejjel látom csak igazán, hogy mennyire összetett a világ (pl. a különböző konfliktusok), amit a történelem nélkül nem lehetne érteni.


Persze ízlések és pofonok, de szerintem minden tantárgyban van valami szépség és a maga módján mindegyik hasznos.


Amúgy érettségiig kell csak kibírnod, ha nagyon utálod, onnantól nem kell vele foglalkoznod. Addig is kitartás, mindenkinek megvan a maga "mumusa" a tárgyak között. Én azt javasolnám, hogy ne magold, hanem értő olvasással menj végig az anyagon, közben képzeld is el a történéseket. Ha feleslegesnek is érzed a tanulását, hidd el, nem az! :)

2018. jún. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Szerencsére már leérettségiztem és nem kell soha többé kapcsolatba kerülnöm vele.
2018. jún. 15. 18:44
 5/20 A kérdező kommentje:
Nem is tanultam egy szót se rá, így is meglett 86%-ra. Egy árva mondatot nem tudnék mondani amit töriből tanítottak, mégis megvagyok a Műszaki egyetemen.
2018. jún. 15. 18:46
 6/20 anonim ***** válasza:
64%
A műszaki világban is rengeteg történelem van. Tehát nap, mint nap használod a történelmet.
2018. jún. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Például?
2018. jún. 15. 19:02
 8/20 anonim ***** válasza:
34%
Elég baj, ha példákat kéne sorolnom erre. Nem vagy te a Műszaki egyetemen. Inkább csak most vagy középiskolába és rossz az év végi jegyet, mert nem tanulsz semmit se. :)
2018. jún. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
72%

Nézd, te már eldöntötted, hogy utálod, és nem azért akarsz érveket, mert nyitott vagy rá, csak néhány lenéző megjegyzést akarsz megereszteni annak, akinek más a véleménye. Ezzel erősíted azt a rossz sztereotípiát, amit sokan megfogalmaznak a mérnök hallgatókkal kapcsolatban.

(Amúgy én is jártam a BME-re, de ettől még NAGYON szerettem a törit - csak az első világháború utáni időszak többségét már nem, legalábbis azt, amit a középiskolás tananyag kiragadott belőle)

2018. jún. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
70%
Másrészről én is mérnök vagyok és imádom a történelmet. Csak történelem szakkal a tanárin kívűl nem tudtam volna elhelyezkedni én meg tanár nem szerettem volna lenni. Így megmaradt a történelem, mint érdeklődési kör.
2018. jún. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!