Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ebben az esetben újra kell...

Ebben az esetben újra kell kezdenem az egyetemet? Vagy hogy működik ez?

Figyelt kérdés

Adott X tárgy, amiből ha nem megyek át még idén, kirúgnak. Ezért jelentkeztem újra az egyetemre, ha ez megtörténne, akkor ne az legyen, hogy kihagyok egy évet, stb. Most másodéves vagyok, az elsőéves tárgyaim megvannak, és arra gondoltam, hogy így újrakezdeném a másodévet, tehát az első, és második féléves tárgyakat elfogadtatnám. Viszont! Mondta egy barátnőm, hogy szerinte ez így nem lesz jó, mert egy félévben 45 kredit a maximum, amit felvehetek... De akkor nekem a már teljesített tárgyakat is fel kell venni? Vagy a kreditátviteli bizottság azt külön bírálja el?


Hogy működik ez?


2018. jún. 24. 21:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
az elfogadtatás nem számít bele.
2018. jún. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Lehet benne még egy buktató.. ha mindent elfogadhatatlan, akkor ugyan az elfogadott kreditekd meglesznek, de ha nem teljesítesz legalább 36-ot egy év alatt, átsorolnak költségtérítésesre. És ebbe nem számolhatod bele az elfogadottakat.

Ráadásul, amit elfogadnak, azt nem kapod meg a tantárgyfelvételig. Tehát, ha valamire épül egy tárgy, azt nem fogod tudni felvenni.

2018. jún. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Utolsó, ezt hogy érted?

"Ráadásul, amit elfogadnak, azt nem kapod meg a tantárgyfelvételig. Tehát, ha valamire épül egy tárgy, azt nem fogod tudni felvenni." Szóval ha x1 tárgy megvan, de nekem szeptemberben az arra épülő x2-t kéne felvennem, akkor az x2-t nem tudom felvenni?


Az önköltség nem gond, jelenleg is azon vagyok, arra is jelentkeztem (magas a pontszám, az évfolyam 95%-a önköltségesen van).

Viszont

2018. jún. 24. 21:30
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, így értettem. Illetve akkor is, ha egy tárgy előfeltétele egy másiknak. Nálunk sokan majdnem a félév végén tudták meg, hogy elfogadták nekik.
2018. jún. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Ó, értem. Köszönöm.

Akkor talán jobb döntés lenne, ha nem iratkoznék ki, és harmadik alkalommal is felvenném a tárgyat szeptemberben... Mert három lehetőségem még van belőle, csak azokat most akartam elhasználni.

2018. jún. 24. 22:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!