Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Iskola váltás, most vagy soha?

Iskola váltás, most vagy soha?

Figyelt kérdés
Általánosba járok, 6.-os vagyok. Az iskola színvonala valahol a béka feneke alatt csücsül, ráadásul az osztályom is borzalmas. Az egyik osztálytársam jövőre már nem ide fog járni, és én úgy gondoltam, hogy itt leszek még egy fél évet, meghallgatom az ő véleményét, aztán ha úgy van, én is átmegyek oda. (Kis gimi) Viszont 7. osztályban jönnek új tantárgyak, és nagyon sokat számítanak a jegyek, illetve azt mondják ez a legnehezebb évfolyam. Ezért sem lenne jó félévkor átmenni hisz biztos vagyok benne, hogy MINIMUM 2-3 tanagyaggal le lennék maradva. Ha évelején megyek át, akkor pedig nagyon nagyon nehéz lesz belerázódni mivel nem vagyok hozzá szokva a kemény tanuláshoz, (mint már mondtam a suli pocsék, ill. könnyű) az viszont egy nehezebb iskola.Szóval nem tudom melyik lenne a jobb döntés. Az is lehet, hogy ki kéne húzom itt a maradék 2 évet. Mit gondoltok?

2018. jún. 28. 16:42
 1/3 anonim ***** válasza:
hát szerintem ha menni akarsz most menj ne félévkor. De ez nem csak attól függ hogy menni akarsz vagy nem hanem hogy ahova menni akarsz ott van a hely a befogadásra illetve a tanulmányi átlagod, persze igen a 7. nem könnyű de inkább az elején koppanj mint fél év után menny át és akkor. Hamarabb belerázódsz megszokod könnyebb beilleszkedni. Persze a szülők fogják a papírokat aláírni tehát felük meg az illetékes iskolával kell elsőként beszélni és ha minden rendben van akkor szerintem menj.
2018. jún. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egy hatosztályos gimnáziumban 7 osztályba felvételi van. A felvételi eljárásról lemaradtál. Általában ezek a gimik 7 osztályban fullra fel vannak töltve. Nem boiztos, hogy hiányzik oda még egy +1 ember.


Az, hogy Te hetedik félévében szeretnél átmenni a kisgimibe még nem jelenti azt, hogy át is vesznek (simán elzavarnak akár indoklás nélkül is). Nem azt a világot éljük, hogy a gyerekek csak úgy iskolát válthassanak.


A helyedben most váltanék és hetediktől elkezdenék keményen tanulni. Bár nem tudom, hogy egyáltalán be tudnál e kerülni a 6 évfolyamos gimibe. Ha nem vagy hozzászokva a kemény tanuláshoz akkor add lejjebb az igényeidet az iskolával szemben.

2018. jún. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Inkább most menj, ne év közben. De ha félsz a tanulástól, vagy hogy túl kemény lesz inkább keress egy erősebb általánost és ott húzd ki a maradék 2 évet. Utána ha akarsz jelentkezhetsz a gimibe ahova most szeretnél menni vagy kereshetsz egy másikat. Esetleg egy szakgimnáziumot pl.: közgazdasági.

De a másik általánost azért javaslom, mert egy gimiben teljesen más a tanítási stílus, mint az általánosban és az is lehet egy hátrány.

Saját tapasztalatom szerint a középiskolák már olyanok, hogy nem érdekli ki vagy, mi vagy, honnan jöttél stb... hanem, hogy milyen a tudásod. Ha nem kapsz olyan tanárt/tanárokat, akik foglalkoznak veled és segítenek, hogy meg tudd szokni nagyon nehéz lesz. Már csak azért is, mert nem biztos, hogy segítenek a kételyeid ledöntésében és lehet, hogy rosszabb lesz.

Ha szeretnél ezzel kapcsolatban beszélgetni írj nyugodtan.

Várom, hogy mi lesz :)

2018. júl. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!