Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Informatikához milyen szinten...

Informatikához milyen szinten kell a matek?

Figyelt kérdés
most megyek középiskolába Hátránykompenziós informatika szakra és igen, tudom hogy azért hátránykompenzió mert megtanítják azt amit nem tudok, de én nagyon rossz vagyok matekból (jobb is lehetnék belőle de a tanárom nem tanított semmit) és most a nyáron szeretném begyakorolni azt ami tényleg szükséges.

2018. júl. 2. 12:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Az informatika eléggé tág terület.


Ide tartozik a mezei számítógépszerelő, a telefonos ügyfélszolgálatot teljesítő helpdeskes, a rendszereket felügyelő rendszergazda, a rendszereket tervező rendszermérnök, vagy a különböző - web, alkalmazás, mobil, beágyazott rendszer, játék,... - fejlesztők.


Szóval terület- és képzettség-függő hogy mennyi és milyen matematikatudás szükségeltetik. De általánosságban elmondható, hogy a középiskolai matekból jónak kell lenned.


Ha hátránykompenzációs ( [link] ) iskolába mész, akkor feltehetőleg a matematikai hiányosságaidat figyelembe fogják venni, és arra erősítenek rá.

2018. júl. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Tehát ha szerzek egy középiskolás matek tankönyvet, és gyakorlom a benne lévő feladatokat, az elég lesz? (amúgy programozást és windows szerver üzemeltetést fogok tanulni)
2018. júl. 3. 00:33
 3/3 anonim ***** válasza:
Igazi "kemény" matek a 3D játékfejlesztésben, és a deep learning / mesterséges intelligencia típusú fejlesztésekben van. Ez azonban nem jelenti azt, hogy ne kellenének nagyon jó logikai készségek a többihez. Inkább azt mondanám, hogy kicsit másfajta logikai készség kell, mint a matekhoz, se semennyivel nem könnyebb mint az iskolai matematika.
2018. júl. 5. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!