Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ha valaki az emelt érettségi...

Ha valaki az emelt érettségi sql feladatokat megtudja csinálni az milyen szinten van?

Figyelt kérdés
Persze ez alatt azt értem hogy az sqlt gépelibe, nem az access interfaceszel szórakozik.

2018. máj. 6. 11:57
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha az SQL/Adatbáziskezelés/ÉsAtöbbiIdeTartozó tudás egy 100 fokos lépcső, akkor már majdnem fellépett az első lépcsőfokra.


Nem tud semmit az összetettebb lekérdezések írásáról, végrehajtási tervekről, hatékonyságról, indexekről, triggerekről, kulcsok/idegenkulcsokról, adattípusokról, adatbázis séma tervezésről, normálformákról, különböző adatbázis motorok "tájszólásairól" és egyéb különbségeiről/szolgáltatásairól/előnyeiről/hátrányairól, fizikai adattárolásról, biztonsági módszerekről, lehetséges támadásokról, adatmentésről, stb, stb, stb (és ez még mindig csak a felszíne egy valódi SME tudásának (én nem vagyok az)).

2018. máj. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Megnéztem egy feladatot.

Természetesen kezdő. Habár 100-bol kb 3-4 inkább mint az első lépcső előtt.

Ha fogsz egy bevezető SQL könyvet kb az első 50 oldal fedi az egészet.

2018. máj. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Erős programozói tudással gyakornoki programozó álláshoz sem elég? Vagy juniorhoz egyetem 2. évében.
2018. máj. 6. 14:20
 4/10 anonim ***** válasza:

De, elég lehet, ha csak mellékesen kérnek Sql ismereteket.

Ott elég ha viszonylag képben vagy az rdbms alapokkal, nagyjából képben vagy a szintaxissal esetleg elolvasod a SQL-lekérdezések földi halandóknak vagy valami hasonló könyvet..


Igen, ez nagyon a felszíne a témának. De egy gyakornoki vagy junior pozihoz elég, úgyis munkaközben tanulja meg az ember a lényeget.

Pláne, hogy vannak olyan bsc képzések, ahol szóba se kerül pl az indexelés, index használat. De meg olyan cégről is hallottam már, ahol rábízták az egészet az adatbázisra... és nem, nem egy 10 fős cégről van szó..

2018. máj. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ahhoz sem.
2018. máj. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Engem felvettek egy munkahelyre úgy, hogy egyébként elég rég programozgattam, és az adatbázisokból valamivel afölött a szint fölött voltam, amiről te beszélsz.

Azért vettek fel, mert nem értett a cégnél senki az informatikához, csak volt egy adatbázisuk, ami nagy érték volt a gépnek, és én meggyőztem őket, hogy jó vagyok adatbázisokból, és szükségük van egy ilyen emberre. Ha lett volna szakmai felvételi, vagy lett volna ott egy ember, aki ért hozzá, akkor nem vesznek fel, de csak beszélgetés volt. Ahányszor belebotlottam egy nehezebb feladatba, elkezdtem olvasni, tanulni, és mivel senki nem tudta, mivel foglalkozom és mennyi idő alatt kéne megoldanom egy problémát, volt idő rá. Nemcsak az emelt érettségi szintet messze meghaladóan bonyolult lekérdezéseket írtam és az érettségit meghaladóan bonyolult szerkezettel dolgoztam, hanem fejlesztettem is az adatbázist, bővítettem, módosítottam, írtam bele függvényeket, megértettem a rejtett összefüggéseit az üzleti logikával és a cégnél használt munkamódszerekkel. (Merthogy ez is egy fontos rész, és ezt még proginfón sem tanulja meg az ember.) Pár évig kupálgattam magam így, és most már mernék jelentkezni egy szakmai interjúra is, és azt mondani, hogy értek az adatbázisokhoz.


Na így. De persze nem csak az Accessben írtam lekérdezést az SQL felületen a QBE helyett, hanem addigra már volt tapasztalatom MySQL-lel, folytattam más által írt PHP programot, terveztem egyszerűbb adatbázist. És a megfelelő pillanatban nagyon nagy szerencsével megtaláltuk egymást ezzel a céggel, örömünkre. Különben nem lennék sehol.


Összességében azt tudom mondani, hogy aki emelt érettségi feladatokat meg tud oldani, az az emelt érettségi szintjén van, és azt millió helyen olvashatod, hogy az bizony eléggé a belépő szint. Attól, hogy SQL-ben gépeled be kattintgatás helyett, még nem ugrottál szintet, mert a logikáját kell megérteni, az meg QBE rácson is ugyanakkora feladat.

2018. máj. 7. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

ami nagy érték volt a gépnek --> ami nagy érték volt a cégnek


Ebből is látszik, hogy tudhatsz bármit az SQL-ről, akkor se ér semmit a tudásod reggeli kávé nélkül. :-)

2018. máj. 7. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#6, persze az ember rengeteget tud tanulni, de azért jó ha van kitől kérdezni
2018. máj. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kb. 0 szinten. Ahogy a korábban szólok is leírták. Nagyjából annyit tud, hogy meg tudja különböztetni az SQL-t a talicskától (illetve az estek legalább felében sikerül jól megmondani, hogy SQL-t vagy talicskát lát a képen). És talán(100 esetből talán egy esetben) nem fogja egy agyon komplikált excel táblára azt mondani, hogy ez "egy excel adatbázis", és csak a mradék 99 esetben fogja excel adatbázisnak nevezni azt ami nem adatbázis.
2018. máj. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#8 Minden kérdésemet feltette már valaki más előttem a stackoverflow-n, csak meg kellett keresni a választ.
2018. máj. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!