Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mennyire fontos egy programozó...

Mennyire fontos egy programozónak az angol nyelv, lehet-e nélküle dolgozni és mennyire magas szinten kell lennie az angol tudásomnak (kb mennyi szót használnak)?

Figyelt kérdés
2018. jún. 17. 21:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

"Mennyire fontos egy programozónak az angol nyelv"

Fontos


"lehet-e nélküle dolgozni"

Nem lehet


"és mennyire magas szinten kell lennie az angol tudásomnak"

Minimum dokumentumolvasási szinten kell tudnod, mert a legtöbb szakszöveg angolul érhető el.


Ha már nemzetközi projektben veszel rész tudnod kell kommunikálni is.

2018. jún. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Elég fontos, de ha nem kell másokkal kommunikálnod angolul, egyetemi középfok is elég (nekem az van, igaz, azóta kicsit jobb vagyok, mint az átlagos angol anyanyelvű, jaj, azok borzalmasak, helyesen se tudnak írni...) Tudd elolvasni a doksit meg ilyenek. De gondolom, bele fogsz futni fórumokba, más programozók programjaiba, angol megjegyzésekkel... Nem kell irodalmi szinten tudnod angolul, de az közepes szint nyilván kell.


Nemzetközi cégnél pedig gyakran kellhet a magasabb szintű beszélt angol is, gondolom. Beosztás kérdése is, meg minden. Én magyar cégeknél voltam, nekem elég volt a doksiolvasás, nyilván napi szinten kellett, amit programozásról olvastam cikket, az is szinte mind angol nyelvű volt...

2018. jún. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Egyrészt tudnod kell angolul kommunikálnod. Nem kell anyanyelvi szint, de meg kell tudnod érteni másokat, és neked is meg kell tudnod értetned magad velük. Ez kimerül egy sima szakközépiskolai tudásban, még gimnáziumi sem kell.


Viszont van az angolnak egy szakmai oldala is, amit nagyon pengén kell tudni. Ezek főleg olyan szavak, amik gyakran előkerülnek egy program dokumentációjában, egy egyeztetésen a megrendelővel, hogy mik az elképzelések, és hasonlók. Na meg persze a programozás során használt szavak.


Nyilván ez munkahelytől és pozíciótól is függ, de ez egy elvárható minimum.

2018. jún. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Én hallottam valakiről, aki kb. 15 évvel ezelőtt elvégezte a BME infó szakját úgy, hogy egy büdös szót nem tudott angolul, de ez már akkor is csodaszámba ment. Azóta viszont változott a világ, most már sokkal-sokkal nagyobb hátrányban van az, aki nem tud. Öt éve, mikor negyed-ötödéves voltam, már meg se kérdezték, hogy tudok-e angolul, teljesen természetes volt, hogy mindenki tud (aki meg nem, az nem merte volna bevallani). Eleve a dokumentáció angol, de ha véletlen van magyar, a stackoverflow angol, és anélkül 5x lassabban tudsz dolgozni.


Ha a középfokú nyelvvizsgán átküzdötted magad, akkor remélhetőleg az Internet segítségével már fel tudod hozni magad arra a szintre, ami kell. Told végig azért a Duolingót egyszer, aztán minden doksit olvass a ReadLang pluginjával (firefoxhoz nincs, csak Chrome-hoz), szókincsbővítéshez a readlangos szókártyák a legjobbak szerintem. Én most gyerekkorom kedvenc regényeit olvasom újra vele (persze angolul), és nagyon sok olyan szót tanultam meg, amivel már "élőben" is találkoztam. Neked is ajánlom a gyerekregényeket (is), mert kicsit könnyebb a szöveg és az is segít, ha már ismered a sztorit.

2018. jún. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
41%
Alapvető, semmire nem megy nélküle.
2018. jún. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Lehet angol nyelvtudás nélkül is programozni, mert egy-egy nyelv grammatikájának ismerete még nem angol tudás. 50-60 szó az semmi.

De a dokumentációk elolvasása már ennél többet kiván, angol nyelvű szakkönyv meg pláne.

Szóval, angol nélkül is lehet létezni, csak angollal sokkal könnyebb az egész.


Állítólag az átlag angol kommunikációhoz elég 5-600 szó is, de szerintem ez a programozáshoz kevés, mert sok a speciális szakszó.

El kell sajátítani az alapszókincset, az alap nyelvtant, de ez még kevés lesz. Ezután ki kell bővíteni a szókincset olyan szakszavakal, amelyek elengedhetetlenek, de szerencsédre ezek jó része már a magyarban is meghonosodott, pl. heap, stack, processzor, memória, nibble, bájt, word (szó), integer, swap, double, float, sort, thread, stb.

2018. jún. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom elképzelni, milyen alacsony igényszintje lehet azoknak, akik nem tudnak angolul.
2018. jún. 17. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
hát ha naprakész akarsz maradni, akkor nagyon fontos, különben csak a port nyeled
2018. jún. 18. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
#7: Az évfolyamunk legjobb informatikusa nem akart angolul tanulni, ezért elcsalta a nyelvvizsgát, ma pedig a faluja önkormányzatának, iskolájának és könyvtárának a rendszergazdájaként dolgozik. Pedig olyan agya volt, hogy a Google is felvette volna. Döbbenetes, hogy amúgy okos emberek mennyire lusta, élhetetlen suttyók tudnak lenni.
2018. jún. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

Ez a kérdés elég sűrűn felvetődik.


A válaszadók között is van azért jócskán egó.


Én 8 évesen nem mondanám, hogy tudtam angolul, mégis annyira érdekelt a programozás, hogy sok-sok próbálkozással a végén már olyan programokat írtam, amire mások csodaként néztek.


Manapság ahogy írták is mindenki "tud" angolul egészen addig, amíg meg nem kell szólalnia és elmagyaráznia, hogy ezt+ezt a papírt el kell vinnie az okmányirodára, majd 30 napon belül beszéljen egy ügyvéddel és majd kérvényeztetheti a örökösödési igényét a nagynényje férje sógorának az unokahugának... :-)

2018. jún. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!