Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Belátható időn belül meglehet...

Desmond86 kérdése:

Belátható időn belül meglehet tanuni programozni olyan szinten, hogy esélyes legyek infós állásra? Jelenleg Vba t tudom alap szinten. A nem szakirányú diploma mekkora hátrány? Pénzügyi diplomám van. Konkrétan pl. hány óra a Java Youtuberól tanulva?

Figyelt kérdés
2018. jún. 7. 14:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

nem a youtube számít, hanem az hogy mennyire tudod, mennyire vagy biztos benne

és nem csak programoznod kell, hanem elméleteket ismerned, OOP, MVC.....

technológiákat is kell ismerned


sok elmélet kell, de kezdéshez elég a töredéke

2018. jún. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
29%
Miért kell ezt vagy valami hasonlót minden kiba**ott nap megkérdezni?
2018. jún. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

"Belátható időn belül meglehet tanuni programozni olyan szinten, hogy esélyes legyek infós állásra?"


Nem lehet.

2018. jún. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
2 Azért,mert nem egyértelműek a válaszok. Pl. álláshirdetésben mindenhol oda van írva, hogy szakirányú diploma kell, de a kommenetek inkább az ellenkezőjét sugallják. És nem derül ki, hogy nagyságrendileg mennyi idő, mert 5 évem nincs, hogy junior legyek.
2018. jún. 7. 14:51
 5/11 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező ez eléggé emberfüggő, de az elmondható, hogy Java Youtube-videók nézegetésével nem válsz programozóvá.


Tudatosan gyakorolni kell, sokat, nem csak a nyelvek alapelemeit magolgatni, hanem előbb feladatokat megoldani (hogy elsajátítsd az algoritmikus gondolkodást), majd később magadtól programokat alkotva (hogy az elterjedt keretrendszereket, technológiákat is begyakorold).


Előbbiekhez rengeteg gyakorlóoldal van:

[link]

2018. jún. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
60%

"de a kommenetek inkább az ellenkezőjét sugallják."


Hát, rosszat sugallnak. Magyarul, hazudnak akik ezt állítják, de inkább a vágyaikat vetítik bele ezekbe a hozzászólásokba.

Azt megkérdezem, diplomás létedre, hogy gondoltad, hogy te nyekegő-makogó hülyegyerekek által készített/feltöltött youtube vidókból megtanulsz olyan szinten programozni, hogy alkalmas legyél érdemi munka elvégzésére?


Csak mert ez a meló elkiván egy elég komoly mennyiségű lexikális ismeretet, és ezen ismeretek készség szintű, empirikus, prompt, naprakész, produktív gyakorlati alkalmazását.

2018. jún. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem.
2018. jún. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Konkrétan nem a Youtuberől való tanulás volt a kérdés lényege, (,amúgy nekem jobban bejött mint a könyv ) hanem, hogy megéri-e belevágni 31 évesen vagy nagyon- nagyon hosszú idő mire pénzt is lehet látni belőle. Amúgy is érdekel a dolog nemcsak a pénz motiválna. Azért azt látni kell, hogy a könyvelői fizetések lényegesen alacsonyabbak, ott senior szinten is elképzelhetetlen a 7 számjegy. :D Egyik exkollegám most 700.000 bruttót keres 1 év VBA tanulással reporting területen, de ott nem kimondott programozók vannak, ugyanakkor a pénzügyhöz is értenek. Ismerek olyan történészt, aki odáig jutott, hogy a Crysis fejlesztésében is részt vett (bár biztos iszonyat sok idő kellett mire eljutott addig ).
2018. jún. 7. 20:54
 9/11 A kérdező kommentje:

6


Miért gondolod azt aki youtube videót csinál az hülye, aki könyvet ír az zseni? :) Ez inkább fordítva valószínűbb. Gondolom a sok indiai youtuber is mind hülye, a 10 éves magyar könyvek a jók.

Tisztában vagyok vele, hogy egy idő után hobbi projektekkel is el kell kezdeni foglalkozni.

Egyetemet végzetként azt gondolom, hogy az egyetem konkrét használható tudásból nagyon keveset ad, aki nem tudja az tanítja elv érvényesül, a papír miatt éri meg elsősorban egy egyetem.

2018. jún. 7. 21:13
 10/11 anonim ***** válasza:

"Gondolom a sok indiai youtuber is mind hülye"


Jó ha tudod, az indiaiak a szakma igazi 'pistikéi', ha olcsón akarsz szart, ami úgy ahogy múködik, akkor dolgoztatsz indiaikkal.


"Egyetemet végzetként azt gondolom, hogy az egyetem konkrét használható tudásból nagyon keveset ad, aki nem tudja az tanítja elv érvényesül, a papír miatt éri meg elsősorban egy egyetem."


Erre azt tudom mondani, hogy csinálj amit akarsz, ha már előre eldöntötted, hogy az egyetem szar. Csak majd ne lepődj meg egy komolyabb tudást elváró cég interjúján, amikor olyanra kérdeznek rá, ai szakmai alap műveltség és tipikusan egyetemről hozza az ember (tipikusan olyan téma, amir önszántából nem vesz elő az ember, mert nehezen tanulható és nem mindig érdekes anyag, de szükséges).

2018. jún. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!