Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mire számíthatok az egyetemen?

Mire számíthatok az egyetemen?

Figyelt kérdés

Én idén szeptemberben kezdem az egyetemet, és szeretnék egy kicsit többet megtudni az egyetemi életről. Hogyan, mibe jegyzeteljünk? Milyenek a vizsgaidőszakok? Gólyatábor? stb.

Bármilyen véleményt, történetet az egyetemi életről szívesen fogadok. :)



2018. júl. 6. 10:17
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Jegyzetelhetsz füzetbe, papírra, vagy ha van notebookod akkor akár abba is, de van ahol még jegyzetelni sem kell mert az egész anyag fent van az adott egyetem honlapján.


A vizsgaidőszakok 6 hetesek amennyire én tudom, és az alatt nincsenek előadások sem gyakorlatok. Te magadnak tudod felvenni a vizsgákat, hogy mikor szeretnél menni belőle. Illetve bizonyos esetekben(nálunk legalábbis) van olyan hogy egy két tárgy utolsó/pótzh-ja belecsúszik a vizsgaidőszakba.


Gólyatábor: ez általában csapatépítésről szól, direkt olyan programokkal, esténként bulik szoktak lenni, meg alkohol dögivel. Egyébként ha esetleg nem mész el, akkor sem leszel hátrányban a többiekkel, könnyű gólyatábor nélkül is ismerkedni.

2018. júl. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
89%

Ez nagyon egyetem, kar, szak függő :) Leírhatjuk, de úgyis neked kell majd kitapasztalnod. :)


Jegyzetelés: Szerintem ez nagyon függ tőled. Én csak akkor jegyzetelek ha nagyon muszáj, mert a tanáraink jó diasorokat készítenek, abból meg tudom tanulni. De ha kell, akkor van nálam egy db spirálfüzet abba jegyzetelek mindent. De van aki minden tárgynak külön füzetet vesz, van aki csak lapokra ír és azokat mappába fűzi, van aki gépen jegyzetel...


Vizsgaidőszak: Húzós, de túlélhető. Tanulni kell, de ennyi, meg lehet csinálni :)


Gólyatábor: Nekünk korrekt volt, napközben érdekes feladatok, játékok voltak(nem ivósak), este pedig a buli, aki akart ihatott. Én a csapatommal nem találtam meg e közös hangot, emiatt nem élveztem annyira, de maga a tábor jó is lehetett volna.


Ha van még kérdésed írj:)

2018. júl. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Hova jelentkeztél? :) Több hasznos infót tudnánk adni, ha tudnánk.:)
2018. júl. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!