Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha olyan van beírva első...

Ha olyan van beírva első helyre, ahova nem szeretnék menni, akkor egy évet várni kell, amíg újra lesz jelentkezés az egyetemekre?

Figyelt kérdés

2018. júl. 12. 15:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
21%
Tudsz sorrendet módosítani valameddig
2018. júl. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

júl 11. éjfélig lehetett

kb. egész nap tegnap ezen agyaltam, stresszeltem, addig, amikor már kiírta, hogy nem lehet sorrendet módosítni (illetve ugye eltűnt az a funkció)

amikor láttam, hogy véglegessé vált, ürességet és bánatot éreztem és rájöttem, hogy nem kellett volna azt első helyen hagyni, amit beírtam oda

2018. júl. 12. 15:58
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi van beírva első helyre?
2018. júl. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Létezik keresztféléves felvételi eljárás is, de nem minden szakot hirdetnek meg, sőt, elég keveset... Szóval igen, valószínűleg csak februárban tudsz majd újra jelentkezni egy másik szakra.


Addig vagy elkezded ezt a szakot és, ha pl. hasonló szakok, akkor lehetséges, hogy el is tudsz fogadtatni egy-két tárgyat. Akár az is lehet, hogy megtetszik és folytatni szeretnéd. Ennek csak az a hátránya, hogy fogynak a féléveid, amennyiben államilag támogatottról van szó, tehát ha meggondolod magad és újra jelentkezel, akkor arra már kevesebb támogatott féléved lesz. A másik lehetőség, hogy nem is iratkozol be, ahová felvesznek, hanem kihagysz egy évet és addig valamivel lefoglalod magad, majd újra jelentkezel.

2018. júl. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Hát elég drága egy félév, ezért nem szívesen kezdeném el, mert ha otthagyom, akkor eléggé problémás lenne visszafizetni.

Gondolom jól tudom, ha otthagyom a szakot, akkor az árát vissza kell majd fizetnem.

2018. júl. 12. 16:49
 6/12 anonim ***** válasza:
73%
Hátha tudok aegíteni. Milyen szakról van szó?
2018. júl. 13. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha úgy hagyod ott a szakot, hogy csak egy aktív állami félévet vettél igénybe (osztatlannál szerintem kettő), akkor nem keletkezik visszafizetési kötelezettséged (ami az igénybe vett állami ösztöndíj 50%a) vagyis nem kell fizetni. Ha pedig legalább két aktív állami félév (osztatlannál szerintem három) után hagyod ott, akkor visszafizetési kötelezettséged keletkezik, kivéve ha a hallgatói jogviszonyod megszűnését követő egy évben új képzést kezdesz.
2018. júl. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
De egyáltalán mért volt a listán olyan, amit nem szeretnél? Pláne az első helyen.. Nekem 3 szak volt megjelölve, amelyekre mind szívesen mennék, és első helyre az, ahova leginkább..
2018. júl. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Egyébként keresztfélévesre is lehet jelentkezni pár szakon, vagy igen 1 év szünet.
2018. júl. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
7. Ááá, köszi. Ezt nem tudtam. Egyébként osztatlan szak. Nem akarok ennél is nagyobb retardáltnak tűnni, de hol lehet utánaolvasni?
2018. júl. 13. 14:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!